Продължава ремонтът на пътните връзки на пътен възел „Цалапица“ при 112-ти километър на АМ „Тракия“. До 12 ч. ще бъде ограничено движението по пътната връзка София – Цалапица, чийто ремонт започна в понеделник. Обходният маршрут е: АМ „Тракия“ - пътен възел „Пазарджик“ при км 90 - гр. Пазарджик - път I-8 Пазарджик-Пловдив - кръгово кръстовище Орта Хан - с. Цалапица.
От 8 ч. до 20 ч. ще бъде ограничено движението по пътната връзка Съединение – Бургас. Обходният маршрут е: Съединение – Цалапица - кръгово кръстовище Пловдив - пътен възел Бенковски - Бургас.
През следващите дни поетапно ще се затварят и останилите пътни връзки: София - Съединение, Бургас - Цалапица, Бургас - Съединение, Цалапица - Бургас, Цалапица - София и Съединение - София. Ще се ремонтира и настилката на път III-8005 в участъка от п. в. „Цалапица“ до с. Цалапица, а трафикът ще се пренасочва по обходни маршрути. Необходимо е шофьорите да карат внимателно и да спазват стриктно пътната сигнализация.
Ремонтните работи включват подмяна на асфалтовата настилка. Предвидените средства за обновяване на пътните връзки на п. в. „Цалапица“ са около 400 хил. лв. с ДДС. Дейностите се финансират от бюджета на АПИ по програмата за текущ ремонт.
Първият екокамион на Община Марица се включи в почистването на село Царацово, което подготвя прозника си „По терлици и шевици“ на 14 септември. „Това бе първата демонстрация на новите екоавтомобили, закупени от общината в рамките на програмата за насърчаване на устойчиви практики и подобряване на чистотата в населените места. Електрокамионите ще..
Областната епизоотична комисия в Пазарджик заседава извънредно след констатирано огнище на шарка по овцете в селата Овчеполци и Динката, съобщиха от Областна администрация - Пазарджик. Около новите огнища на заразата в селата Овчеполци и Динката са определени 3-километрова предпазна и 10-километрова наблюдавана зона, в която влизат различни населени..
Петър Чернев - пастрокът на малтретирания 6-годишен Адриан от Пловдив, призна вината си. Това стана по време на разпоредителното заседание по делото срещу него и майката на детето в Районния съд днес. От жестокия побой и изтезанията, момченцето е получило тежки наранявания, в резултат на които се наложи операция на скалпа и присаждане на коса. Процесът..
В Асеновград започва разчистване на изоставени автомобили от общинските терени. След обход от екип на „Инспекторат, паркинги и гаражи“ предупредителни уведомления са поставени на повече от 30 коли. Собствениците им имат 3 месеца сами да ги преместят. След това, по силата на измененията на наредба, приета от Общинския съвет, колите ще бъдат..
При закрити врата започна днес делото "Дебора" в Пловдивския районен съд. Делото "Дебора" продължава в районния съд в Пловдив За първи път Георги Георгиев, влезе в съдебната зала без белезници, придружен само от адвокатите си. Георги запази мълчание, а адвокатът му Валентин Димитров каза, че на днешното дело ще се разпитват свидетели и поемни..