Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Фотоизложба разказва за ежедневието в Столипиново

Фотоизложба за ежедневието в кв. „Столипиново“ в Пловдив ще бъде представена в Дома на културата на 11 юни. Под заглавието „Махалата в града“ тя ще представи на посетителите 1000 снимки и фотоколажи, събрани от деца в „Столипиново“, ще разкаже за живота и ежедневието в квартала. 

Изложбата показва семейни снимки, архиви ивестници, карти и материали и ще остане в сградата на Дома на културата до края на юни. През есента ще се премести в ОУ „П. Славейков”. 

В деня на откриването представители на Клуба на младите изследователи къмфондация „Рома-Пловдив“ ще влязат в ролята на гидове, за да споделят с посетителите неразказаните истории зад всяка снимка. Като съпътстващи инициативи клубът инициира дискусии за културата на ромите и турците, пространствената сегрегация, бариерите, възможностите и нагласите за интеграция между етническите общности.

Проектът, като част от програмата на „Пловдив – Европейска столица на културата 2019“ има за цел да активизира творческия потенциал на децата в кв. „Столипиново“, също и задълбочена работа с различни общности.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Жанет 45 издаде втория роман на Боян Йорданов

"Под месечината, огромна като тиква" - втория роман на  Боян Йорданов  издаде отново Жанет 45. След "Възлюбените" тук действието започва в края на XIX и се развива до 1953 година. Представяме с писателя героите и историята, която тръгва от борбата за Македония и стига до "светлината на оръфаната месечина". „На прага на двайсети век, в малкото..

публикувано на 15.08.25 в 08:30

Театър под звездите в Пловдив с Албена Колева и Теди Москов

Театър „Васил Друмев“ – Шумен представя в Пловдив две от най-впечатляващите си постановки това лято –  „Балерината, която запали оперетата“  и  „Дабъ дешил ине“. На 20 и 27 август 2025 Лятно кино "Орфей" ще се превърне в сцена на театър, контрастни настроения и различни театрални светове – от изповедта на една прима балерина до абсурдната..

публикувано на 14.08.25 в 10:39

Даниела Найберг представя нова книга в Пловдив

Новата стихосбирка „Под бомбетата на дърветата“ на Даниела Найберг ще бъде представена в Народна библиотека „Иван Вазов“ - Пловдив. Авторката пристига от Сиатъл, САЩ и ще участва в срещата заедно с поета и писател Азис Шакир Таш. Началото на разговора е от 19 часа. Входът е свободен. Книгата ще бъде представена и на 13 август, на..

публикувано на 12.08.25 в 06:50

Великите европейци - Карл Велики, първа част

Тъмните векове. Осемстотин години след Христа. Римската империя е мъртва вече от три столетия. Варварите, които разрушават Рим, сега владеят цяла Европа. Династията на Меровингите, франки, които през V век приемат католицизма, буквално се разпада. Те управляват държава, разположена върху голяма част от земите на днешна Франция, Германия, Нидерландия и..

публикувано на 11.08.25 в 12:48

Мюзикълът "Йоан- синът на гърма" с примиера в Пловдив

В Клуб “Неделя” ни беше гост  Антон Радославов- режисьор, сценарист и композитор на мюзикъла “Йоан- синът на гърма” заедно с изпълнителя Виктор Макаров. Те разказаха за създаването и успеха на мюзикъла,  който ще гледаме за пръви път  в Пловдив на сцената на Античния театър следващата събота. Създател, режисьор, сценарист и автор на музиката е Антон..

публикувано на 11.08.25 в 12:15