Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Съдът гледа делото срещу професор от УХТ и двамата му съучастници

Пловдивският окръжен съд ще заседава по делото срещу професора от Университета по хранителни технологии Симеон Василев и двама негови съучастници, обвинени за вземането на подкуп срещу фиктивни оценки.  

Според обвинението, в изпитния период между май и юни 2017 г. проф.  Василев  е поискал 650 лв. за да пише положителни оценки на двама студенти.  Негов посредник е бил Димитър Димитров, бивш студент от УХТ. Подкупът е осъществен чрез трети помагач, който също е подсъдим.  

Съучастникът Димитър Димитров е посредничил за получаването на подкуп и за другия подсъдим преподавател от университета – Николай Банков. 

Двамата професори бяха арестувани на 15 май 2017 г., след журналистическо разследване по сигнал за корупция. Впоследствие към двамата бяха повдигнати конкретни обвинения и след това отстранени като преподаватели от университета.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Полицаи стреляха по автомобил-беглец заради фентанил

Полицаи от Пловдив преследваха софийски автомобил по време на акция срещу разпространението на фентанил, съобщиха от МВР.  Акцията е проведена след получаването на оперативна информация за разпространяване и трафик на 300 грама фентанил.  Около 14.15 часа полицейски екип на Шесто РУ е подал сигнал за спиране на лек автомобил, но шофьорът не се е..

публикувано на 24.07.25 в 19:03

Пловдивският Обс дари 10 000 € на Български културен клуб в Битоля

Общинският съвет единодушно реши да дари 10 000 евро от бюджета на Пловдив, с които финансово да се подпомогне дейността на Български културен клуб „Една роза“ в Битоля, Република Северна Македония.  Общинските съветници от ППГОС „Съединени за Пловдив“, които са вносители на предложението бяха заложили първоначално сума от 5000 евро като..

публикувано на 24.07.25 в 15:48

По- високите такси за строителни разрешения в Пловдив са вече факт

С до 140%,  се увеличават таксите за издаване на строителните разрешения в Пловдив. Предложението на заместник-кмета Хакъ Сакъбов за изменение на Наредбата за определеянето и администрирането на местните такси и цени на услугите в Община Пловдив беше подкрепено от 40 съветници, осем се въздържаха.  С днешното решение за разглеждане, одобряване и..

публикувано на 24.07.25 в 14:06

Пловдивският Обс не даде зелена светлина за фонд „Благоустрояване“

След бурни дебати, които продължиха близо 2 часа, Общинският съвет не прие предложението за създаването на фонд „Благоустрояване“, в който трябваше да постъпят 60% от средствата от всички такси за строителни разрешения. Парите трябваше да се предоставят на районните кметства за реализиране на инфраструктурни проекти.  За предложението гласуваха..

публикувано на 24.07.25 в 13:25

БАБХ забрани изкупуването на овче и козе мляко в Пловдивска област

Българската агенция по безопасност на храните прилага допълнителни мерки, насочени към ограничаване на разпространението на шарката по дребните преживни животни.  Със заповед на изпълнителния директор на БАБХ се въвежда забрана за изкупуване на сурово овче и козе мляко от територията на област Пловдив.  За да бъдат  подпомогнати засегнатите..

публикувано на 24.07.25 в 13:16