Пет години затвор даде пловдивският Окръжен съд на Мирослав Данов, причинил тежката катастрофа край Садово, в която загина жена, а други трима бяха тежко ранени.
Присъдата е ефективна, придружена и с отнемане на шофьорската книжка за 3 години и поемане на всички съдебни разноски.
Трагичният инцидент се случи на 4 април миналата година на пътя Пловдив – Садово.
Там Мирослав Данов предприел рисковано изпреварване в насрещното платно и се забил челно в идващото "Субару", а след това и в движеща се зад него кола. При тежката катастрофа на място загина жена в отсрещния автомобил, а други трима от колата зад него бяха тежко ранени
Оказа се, че виновният за катастрофата е карал след изпито огромно количество алкохол - 2.83 промила.
Днешното дело се разгледа по съкратеното следствие, с признаване на вина от страна на подсъдимия, поради което той получи присъда, намалена с една трета.
Пловдивският окръжен съд потвърди определение на Районен съд – Пловдив, с което мярката за неотклонение на подсъдимия по делото "Дебора" Георги Георгиев е изменена от "задържане под стража" в "парична гаранция". Висшестоящата инстанция дори намалява размера на гаранцията от 25 000 лева на 10 000 лева. Съдебният състав приема, че към настоящия..
Присъди от по година и половина получиха младото семейство трафиканти от София, заловени да пренасят 300 грама фентанил в Пловдив и опитали да избягат от полицията. Присъдата за мъжа е ефективна, а за жената условна. И двамата са признали вината си, присъдите им са окончателни и вече са влезли в сила 26-годишният Илия Илиев е осъден..
Нова фалшива обява за безплатен градски транспорт в Пловдив се появи в социалните мрежи. Предложението рекламира шесмесечен гратис срещу символична такса, във връзка с годишнина на дружество „Градски транспорт“, каквото Пловдив отдавна няма. Обявата завършва с покана да се последва линка за плащане. Това е поредна спонсорирана публикация,..
С пълно мнозинство пазарджишките общинските съветници върнаха на регионалния историческимузей експозиционна зала, която преди 30 години е била отнета от сградата на културната институция , за да се превърната в пицария. Утре собственикът на заведението, чийто договор е изтекъл преди дни, ще трябва да освободи помещението. Предложението за..
Задържан е мъжът, който запали огън в района на гробищния парк в Асеновград – съобщиха от полицията. Умишленият инцидент е от сряда следобед, когато в полицейското управление в Асеновград е получен сигнал за забелязан човек, който пали огън на незаконно сметище около гробищата. Незабавно на място са изпратени екип на полиция и пожарна, като..