Би трябвало да си зададем въпроса дали очаквахме наистина антикорупционната комисия да излезе с такива решения и дали има някаква изненада. Не, изненада няма. Никога и никъде на изток от Рая, както е известен Западът, не се е случвало така, ча антикорупционна комисия да уличи някого от управляващите. Никога. С изключение на малките случаи, когато властта сама иска да уличи някого. Това заяви журналистът от „Труд“ Емил Спахийски.
Тук не ставаше въпрос за законност и дали има доказателства за корупция. Темата беше за морала.
Защо всеки път, когато имаме власт, управляващите някакси започват да получават наследство? Спомняме си как един политик получи наследство, продаде керемидите на майка си буквално и си купи къща в центъра на София, друг получи случайно наследство и си купи имоти в Родопите. Можем с часове да изброявяме. Хората стават изведнъж изненадващо богати, когато са на власт. Това никога не е незаконно, а по-скоро изненадващо неморално.
Попитайте, ако някой от вашите слушатели, случайно си направи барбекю на терасата, без да има разрешение от Общината или документация, какво ще се случи. Всъщност без разрешение от Общината не можете да направите дори тоалетна на двора си.
Виждате случилото се с шефа на Антикорупционната комисия – намериха се нарушения, след това Столичната община излезе с позиция, че нямало нарушение на строителните документи, защото, когато се е строяла терасата, не е имало такива изисквания.
Ако гледате „Стани богат“ и трябва да отговорите на въпроса – Построявате къща за гости и имате въпрос кой има шанс за това и отговорите: ако сте обикновен човек, ако сте чужденец-инвеститор или ако сте брат на кмета...Когато говорим за тези неща, дори не е необходимо да разследваме.
Властта изяжда всичките ресурси, които може да спечели за себе си.
Виждате огромните щети, които правят някои компании през годините. Когато те станат изведнъж неудобни, се появява НАП и се вижда, че не са плащали данъци, източвали са компании и т.н.
По същия начин е и с политиците – ако някой е неудобен, НАП ще се каже, че има нарушение. Ако не – дори и да има заровени милиони в двора, ще се каже, че така си е било...
Комисии в България винаги се създават с единствената цел нещо да се замете под килима.
Чуйте цялото интервю от звуковия файл:
Община Сопот е на път да реши проблема с водата, който от години мъчи хората през лятото. Предстои ремонт на важен водопровод, който ще свърже шахтовите кладенци, откъдето градът ще ползва вода, с ВиК мрежата, съобщи кметът на община Сопот Станислав Стоенчев. Той обясни, че вече е изготвен проект за това от ВиК-Пловдив. Чрез него шахтовите..
Издателство "Нитон" подготви за печат първата книга за Васил Левски за деца, издадена през 1924 г. Книгата е може би едно от най-докосващите и достоверни четива за Васил Левски, създадено за българските юноши и родители. Автор е Данаил Кацев - Бурски, български писател, краевед, публицист. Книгата излиза със заглавието "дякон Игнатий. Васил Иванов...
Решенията на съда не се коментират, а се изпълняват – така председателят на Общинската избирателна комисия в Пазарджик Антони Върбев коментира касирания от ВАС избор на общински съветници в града. В хода на делото бяха отворени за повторно преброяване чувалите в 52 секции. При отварянето им бе установено, че в голяма част от проверените..
„Днес се очаква да се разгледа мярката за неотклонение на варненския кмет Благомир Коцев, тоест днес се очаква да се получи обрат в решението на Софийския съд. Затова причината е друг обрат, от вчера, който може да е началото на процес с непредвидими последици. Става дума за отказ от показания на основния свидетел срещу Благомир Коцев. Изглежда..
Проф. Тоньо Шмилев, един от доайените на българската педиатрия, обяви чрез фейсбук кампания в защита на българския лекар. „ Нека обществото да види, че ние сме мнозинство и че не желаем да бъдем хулени и обвинявани в грубо отношение към пациентите си. Искаме да работим спокойно, за да бъдем наистина полезни. Който ме познава знае, че аз стоя..