Пловдивският окръжен съд остави в ареста задържаната за умишлено убийство Марияна Пейкова. Тя бе арестувана за убийството на мъжа, с когото от 16 години живеели на семейни начала.
Според съда, въпреки че 47-годишната жена не е осъждана досега, има опасност тя да извърши друго престъпление и да се укрие, ако и́ бъде наложена по-лека мярка от задържане под стража.
Изводите на съда не се променят от представените от служебния защитник документи за здравословното състояние на жената, а пребиваването и́ в ареста не би застрашило нейното здраве.
Определението не е окончателно и подлежи на обжалване и протест. Защитата ще продължи да настоява за домашен арест, защитавайки тезата, че първо убития ударил жената по главата, а тя го наранила тъй се уплашила.
В своя защита Пейкова заяви, че Иванов и́ е посягал много пъти и я е бил, а от него тя се научила да пие спирт.
Във фаталната вечер двамата пили чист спирт от аптеката.
Следващото заседание в апелативния съд е насрочено за 4 юли.
Два случая на вандалски прояви с лютив спрей притесниха посетителите на нощно заведение в "Капана" и служителите на хранителен магазин, аптека и ресторантант на ул. "Капитан Райчо". След полунощ в заведение в "Капана" се е разнесла силна неприятна и задушлива миризма и клиентите масово са излезли навън с насълзени очи и затруднения в дишането...
В Пловдив бе открита благотворителната изложба на финалистите от националния конкурс за рисунка с послание "Шофирай със сърце и разум. Пази живота. Някой ни чака. Някой ни обича". Тя е част от кампанията "Шофирай със сърце и разум" на Фондация "Ани и Явор: Ключът е любовта". 18 рисунки, две от които на загиналите с апешеходна пътека..
Пазарджишкото село Хаджиево остава без питейна вода, тъй като работата по подмяната на стария тръбен кладенец е затруднена. Към момента вода по чешмите има, но тя е с влошени качества и не трябва да се ползва за пиене. Водата в Хаджиево е негодна за пиене заради манган Седмица след забраната за питейни нжди, реултатите от чешмите показват, че..
Община Пазарджик спечели проект за изграждане на фотоволтаични системи и модернизация на социалните услуги. Проектът се финасира по Плана за възстановяване и устойчивост с 973 092,68 лева и ще бъде реализиран в 10 заведения за специализирани социални услуги. Основната цел на инвестицията е подобряване на енергийната ефективност, ускорена..
Да се въведе система за дигитализиране на фишовете, издавани от общинската полиция в Пловдив за нарушения по Закона за движението по пътищата. Това предлагат съветниците от "Продължаваме промяната – Демократична България" с внасянето на питане до кмета Костадин Димитров. Според съветника Борислав Матеев това е наложително заради..
56-годишен мъж е намерен мъртъв тази сутрин в дома си в Пловдив. От полицията не изключват версията убийство, но е необходимо събирането на още детайли за фактическата обстановка. Мъжът вероятно е бил убит, тъй като от полицията съобщават, че при първоначалния оглед на тялото са открити следи от насилие. Все още обаче версията не е официално..