Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Катуница е спокойно след стрелбата и пожара в ракиджийницата

Снимка: Радио ВИДИН

За спокойна сутрин в Катуница съобщи кметът на селото Красимир Юруков. След стрелба с ловна пушка и пожар в ракиджийницата  в ранните часове на събота един мъж е задържан за 24 часа в полицията и прекара нощта там, а полицията издирва извършителят на палежа. 

По думите на Юруков, двамата участници в боя пред местно заведение, предшестващ стрелбата и пожара, не са свързани с напреженията в Катуница отпреди години, и става дума за случай след употреба на алкохол. В селото има полицейско присъствие, в това число и на жандармерия, но това не е свързано със скандала, а е обичайно за опазване на реда, каза за Радио Пловдив още  кметът на Катуница. 

Срещу стрелеца е образувано бързо производство за неправилно съхранение на законно притежаваното оръжие, проверката на случая продължава под наблюдение на Районна прокуратура – Асеновград. Образувано е досъдебно производство и по пожара.​

Няма пострадали в резултат на стрелбата, съобщиха по-рано от пресцентъра на пловдивската полиция. Ето и историята на инцидентите: местното полицейско управление получава сигнал около 1 часа след полунощ за сбиване пред заведение в селото между двама мъже, употребили алкохол. Единият от участниците се прибрал с приятелката си, но около половин час по-късно в двора им нахлули опонентът му с още няколко души. Тогава домакинът стрелял с ловната си пушка във въздуха. 

С изстрела обаче случаят не приключил. В 3.45 станало ясно, че е избухнал пожар в ракиджийницата, стопанисвана от другия мъж, който е с криминални прояви. Огънят е загасен, установени са материални щети по покривната конструкция. 






Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

След опасния ботокс и РЗИ Пловдив проверява козметичните центрове

Един флакон с ботокс е открит в студио за красота в Пловдив, съобщи д-р Аргир Аргиров, директор на РЗИ Пловдив.  От днес по нареждане на Здравното министерство екипи на РЗИ в града започнаха масирани проверки за извършване на нерегламентирани медицински дейности и услуги в сферата на естетичната медицина и за наличието на ботокс в козметичните..

публикувано на 04.02.25 в 16:37

Свалиха с вишка работници, демонтиращи коледната украса

Пловдивските пожарникари „спасиха“ работници, ангажирани с демонтажа на коледната украса в града под тепетата днес.  Куриозната случка се разиграва в Цар-Симеоновата градина в идеалния център на Пловдив.  Двама работници останаха във въздуха, докато се опитват да свалят коледните топки от едно от дърветата на входа на градината. Вишката им блокирала..

публикувано на 04.02.25 в 15:09

"Драгиев и Ко" ще ремонтира Голямоконарско шосе - етап II

Пловдивската община избра изпълнител на проекта за разширението и ремонта на Голямоконарско шосе до границата с община Марица. С максималните 100 точки на първо място е класирана фирмата Драгиев и ко. Фирмата Иса – 2000, която извърши първия етап от ремонта на Голямоконарско шосе е класирана на 4-то място, а Европейски пътища е отстранена от..

обновено на 04.02.25 в 14:10

Мерките срещу грипа ще отпаднат от сряда в Пловдив и областта

Няма да се удължава действието на мерките за грипната епидемия в Пловдив. Последната заповед е до 4 февруари включително, потвърди д-р Аргир Аргиров, директор на Регионалния център по здравеопазване.  Той поясни, че след като учениците преминаха на онлайн обучение от 29 януари до днес - случаите на грип и остри респираторни заболявания са намалели...

публикувано на 04.02.25 в 14:09

Пожар в апартамент в "Западен" взе жертва

Жена на около 70 години загина при пожар в жилищен блок на улица "Белица" в Пловдив, а друга между 60 и 70 години е откарана в болница с обгазяване. Починалата жена е била изведена от пожарникарите от блока силно обгазена. Медицинският екип се е опитал да й помогне, но жената починала в линейката.  Пожарът е тръгнал от апартамент на третия етаж, в който..

публикувано на 04.02.25 в 14:08