Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Точно днес“ – политическо и здравно надиграване

Лятото е в разгара си, а високите градуси - все по-често се усещат на политическата сцена. И така ще бъде до местните избори. Най-интересни се очертават да бъдат те в Пловдив, който стана лош пример на конгреса на ГЕРБ в неделя.

Чистка или строяване на партийните редици? Политологът доцент Стойчо Стойчев ще бъде наш събеседник по темата.

Жега и в здравеопазването, където се готви нов здравно-осигурителен модел. Ще се случи ли демонополизацията на НЗОК – въпросите ще отправим към доктор Стойчо Кацаров, председател на Център за защита правата в здравеопазването.

Ще се отправим и към Сопот, където е кулминацията на честванията, посветени на 169-та годишнина от рождението на Иван Вазов. Повече за тържествените събития там ще научим от интервюто на Живка Танчева с Борислава Петрова, директор на къщата-музей „Иван Вазов“.

В зона „Култура“ – очаквайте интервю с Мария Илиева, която избра сцената сцената на Античния театър в Пловдив за начало на лятното си турне.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

В предаването "Точно днес" в четвъртък говорим за...

За (не)възможния мир и новия световен ред преди срещата между Доналд Тръмп и Владимир Путин в Аляска. Контекстът на разговорите и прогнозата за техния изход ще е на проф. Анна Кръстева. Как се  променят нагласите на бизнеса и на всеки българин към приемането на еврото? Последното проучване на агенция "Алфа рисърч" дава отговори, ще ги коментира..

публикувано на 13.08.25 в 16:27

Видин Сукарев в "Добро утро, ден"

Тази седмица гост в рубриката „Добро утро, ден“ е историкът и университетски преподавател Видин Сукарев. Завършва специалност „История“ във Великотърновския университет през 2000 г. От 2003 г. работи в Регионален исторически музей – Пловдив.  Занимава се с проучвания върху историята на българската култура, културно-историческото наследство, местната..

обновено на 13.08.25 в 15:06

“Вход свободен” в сряда 13-ти

Отдавна е известно, най- вече на работещия българин, че сряда 13-ти е категорично по- добра от петък 13-ти и несравнимо по- за предпочитане от понеделник със същата дата. По нашите земи сряда, така или иначе, се слави като “малкия петък” и се радва на всеобща симпатия . Затова ви съветвам да наложите пълен игнор на суеверието и пловдивската жега...

публикувано на 13.08.25 в 09:00

Повече от лято „Точно днес“

Тринайстото утро на август ще посрещнем с усмивки, с летни и с делнични теми, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Какви мерки са необходими за да се спре разрастването на шарка по дребните животни у нас? Темата ще бъде обсъдена на специален форум в столицата, а преди това ние ще търсим отговорите от Бойко Синапов , председател на..

обновено на 12.08.25 в 16:31

"Добро утро, ден!" с Лана Петкова

В „Добро утро, ден!“ тази седмица ни гостува Лана Петкова, учител по йога, соционалитик, иконописец и може би една от най-известните украинки в Пловдив. Родена е в Харков, но преди 30 години любовта я води в града под тепета, където намира и своята реализация. Създава собствена програма, която кръщава Ланетика. Според Лана йога дава сила и..

обновено на 12.08.25 в 16:24