Марица (Пловдив) завърши наравно 4:4 срещу Борислав в контролна среща, играна на градския стадион в Първомай. “Жълто-сините” водеха в резултата през почти целия мач и показаха добра игра.
Марица започна с много от юношите си в стартовия състав. Те се представиха на добро ниво и през първата част маричани стояха доста добре на терена.
Още във 2-та минута Тодор Тимонов откри резултата в полза на пловдивчани. В 15-та домакините изравниха чрез Мирослав Кайряков. В 21-та минута Олджай Алиев отново даде преднина на Марица, а малко след това, в 26-та, отново той направи 1:3.
Милен Танчев вкара страхотен гол от около 40 метра, при който топката първо срещна страничната греда, а след това се оплете в мрежата зад стража на Борислав за 1:4.
През втората част последваха множество смени в състава на Марица, като в игра влязоха голяма част от момчетата, които вчера играха 3/4 от игровото време срещу Ботев.
Треньорският щаб на маричани предприе и някои експерименти. Георги Георгиев и Мартин Анастасов пропуснаха да реализират за “жълто-сините”. До края на мача домакините успяха да изравнят. Първо Митрев намали след грешка, а Шаби Османов реализира дузпа за своя отбор. Колев оформи крайното 4:4 в края на мача.
Последната контрола за възпитаниците на Борислав Караматев ще бъде в събота, от 18:00 часа, на стадион “Марица”, а съперник ще бъде юношеския тим на Локомотив до 19 години.
Преди срещата ще бъде и официално представен съставът на Марица за сезон 2019/2020.
Той ще бъде без Запрян Запрянов, който вече се присъедини към тима на Гигант (Съединение).
МАРИЦА: Илия Николов, Георги Иванов, Денис Палков, Димитър Аврамов, Иван Мицев, Стоян Пидев, Мариян Бончев, Милен Танчев, Олджай Алиев, Георги Георгиев, Тодор Тимонов. През втората част в игра влязоха: Горан Гръблев, Йордан Пейчинов, Джунейт Узунов, Любомир Масалджиев, Христо Янчев, Мартин Анастасов, Красимир Кръстев
Локомотив ще играе елитен футбол и през следващия сезон на Първа лига. Селекцията на Душан Косич не допусна сензация на "Лаута" и с лекота победи с 3:0 финиширалия под №4 във Втора лига тим на Марек. Срещата започна с домакински натиск. В 8-ата минута Парвиз Умарбаев стреля в аут от много добра позиция за гол. Локомотив бе получил фаул пред..
Най-добрият български гребец Кристиан Василев се класира за финал А в дисциплината скиф на европейското първенство по гребане за мъже и жени в Пловдив. Пловдивчанинът завърши на трето място в своя полуфинал и така в неделя ще спори за разпределението на медалите. Василев бе в пети коридор във втория полуфинал и завърши с време от 6:43.58 минути, като..
Националният отбор на България ще се събере на лагер в неделя, 1 юни, в НФБ “Бояна", където ще стартира с подготовката си за предстоящите приятелски срещи с Кипър (6 юни в Пловдив) и с Гърция (10 юни на о-в Крит). В четвъртък, 5 юни, на стадион “Христо Ботев" в Пловдив ще се състои официалната пресконференция преди двубоя с Кипър, която ще стартира в..
Кристиан Василев се класира за полуфиналите на скиф на Европейския шампионат по гребане за мъже и жени в Пловдив. Българинът, който е 14-и от Олимпийските игри в Париж през миналото лято, завърши на второ място в своята серия и така продължава напред в надпреварата. Василев бе в пети коридор в четвъртата серия и записа време от 6:41.55 минути, като..
Общинският съвет на Пловдив гласува единодушно отпускането на 5 600 лв. от бюджета на общината за двамата пловдивски спортисти Симеон Танчев и Йоана Зотева. Те ще участват в Световните игри за трансплантирани това лято в Дрезден. За двамата участието им на подобен световен спортен форум е начин да подкрепят каузата на донорството. И двамата са..