Стълбовете, върху които е закрепена контактната мрежа за тролеите, са собственост на община Пловдив, а не на Градски транспорт“.
Това съобщи Илиан Иванов от правната дирекция, позовавайки се на потвърдено от Върховния касационен съд по делото, продължило с години на три инстанции.
Искът е относно собствеността на 4 437 стълба, оценени от вещо лице за 1 милион 347 хиляди лева. Предстои от общинската администрация да преценят как ще процедират след окончателното съдебно решение.
Община Пловдив е спестила над 52 милиона лева от делата, по които е била съдена за последните 8 години. За този период осъдените лица са платили разноски в размер на 413 хиляди лева. Парите, които общината е платила по различни дела са 3 милиона и 600 хиляди лева. Присъдени в полза на общината са 1 милион и 700 хиляди лев, които обаче не са изцяло събрани.
От 17 ч. днес се възстановява движението на моторните превозни средства над 3,5 т по път III-866 Михалково – Кричим при 79-и км, съобщават от агенция "Пътна инфраструктура". Преминаването в отсечката е в едно платно и се регулира със светофарна уредба. Трафикът на МПС до 3,5 т в участъка беше възстановен на 7 ноември, припомнят от агенцията...
Кметът на Пловдив да оттегли предложението си за продажба на акциите в „Свободна зона“, призова предшественикът му и общински съветник Славчо Атанасов във фейсбук-профила си. В дружеството общината притежава над 85% от акциите, като то е печелившо. Според Атанасов Свободна зона е изключително сериозен актив за града, като то се намира върху терен..
Деветима шофьори са били задържани от Пътна полиция през последните няколко денонощия на територията на Пловдивска област. Мъжете са на възраст между 40 и 62 години, като на трима от тях са били иззети личните автомобили в рамките на започнатите полицейски производства. В Раковски бил засечен местен жител да управлява колата си под..
Двама мъже с фентанил са задържани при полицейска акция в Пазарджик. При проверка е спрян лек автомобил, управляван от 55-годишен мъж от Пловдив. Заедно с него пътувал и 53-годишен негов съгражданин. У него са открити 22 полиетиленови пликчета, съдържащи кафяво прахообразно вещество. След направените проби малко по-късно се установило, че става..
28 са бизнес плановете, които ще участват в конкурса „Най-добър млад предприемач на град Пловдив“ тази година. Инициативата се провежда за 17-и пореден път, като тази година отбелязва огромен интерес и активност от страна на младите хора. Всички кандидати, подали бизнес план, ще го представят лично в първия кръг на надпреварата. Заради..