Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Акрапович и капитанът Илиев: Излизаме за нова победа!

Наставникът на Локомотив (Пловдив) Бруно Акрапович и капитанът на тима Димитър Илиев дадоха пресконференция преди предстоящия втори сблъсък със Спартак (Търнава).

"Няма спокойствие, ще говоря с момчетата. Трябва да победим и в този мач. Резултатът е 0:0. Трябва да вкараме гол, да покажем дисциплина и сериозно присъствие. Няма да е лесно, видяхме какво се случи с предишния съперник на Спартак, не искам да се получи и с нас така", заяви Акрапович.

"Чака ни тежка битка, Спартак са агресивен отбор. Чака ни тежък мач. Настроението в отбора е добро. Няма да излизаме с нагласата да пазим резултата. Трябва да търсим да вкараме гол и да не играем защитно. Наясно съм, че нямаме победа от 46 години като гост в евротурнирите. Надявам се да победим, но важното е да се класираме. Надявам все пак традициите да се нарушават както го направихме с Купата и да сложим край на тази негативна серия", заяви Димитър Илиев.

След пресконференцията Локомотив (Пловдив) направи официалната си тренировка на модерния стадион „Антон Малатински“.

Срещата със Спартак (Търнава) е днес от 21:45 часа българско време и ще бъде предавана в пряко комбинирано предаване по Радио Пловдив.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Асен Николов

Асен Николов е новият наставник на БК Локомотив (Пловдив)

Добре познато и утвърдено име е новият треньор на БК Локомотив (Пловдив) - Асен Николов, който в момента е старши треньор на младежкия национален отбор до 20 години. През 2023 година специалистът водеше и националния тим до 18 години. Асен Николов няколко пъти е бил начело на Академик (Пловдив), в периода от 2013 до 2020 година, който спечели бронзов..

публикувано на 24.07.25 в 12:54
Победителите от Локомотив U18

Локо триумфира в турнира под егидата на Христо Бонев

Локомотив (Пловдив) триумфира в четвъртото издание на международния юношески U18 турнир под егидата на Христо Бонев. Възпитаниците на Христо Телкийски спечелиха финалната среща срещу ЦСКА с 2:0 и се поздравиха с трофея! Головете за успеха бяха дело на Тодор Гергишанов и Добромир Николов. Лично легендата на България Христо Бонев поздрави..

публикувано на 23.07.25 в 10:07

Локо би с 1:0 Добруджа с дузпа на Димитър Илиев

Привържениците на Локомотив (Пловдив) излязоха на протест по улиците на града с призив собственикът на "черно-белите" Христо Крушарски да напусне клуба. Запалянковците се събраха точно в 18:00 часа пред касите на стадиона в парк "Лаута", откъдето започна шествието. То стигна до кръстовището между бул. "Санкт Петербург" и ул. "Лев Толстой". "Има явна..

публикувано на 21.07.25 в 23:46
Енок Куатенг

Ботев взе бивша звезда на Бордо и Нант

Ботев (Пловдив) привлече защитника Енок Куатенг, който е попълнение №11 в лятната селекция на „канарчетата“. Французинът бе на пробен период при „жълто-черните“ и бе одобрен от треньорския щаб, след което парафира контракт с пловдивския клуб. Крайният защитник има над 100 мача във френския елит с екипите на Бордо и Нант, а за последно бе част от..

публикувано на 21.07.25 в 14:26

Протест на феновете на Локото затваря улици и булеварди около "Лаута"

Феновете на ПФК „Локомотив“ - Пловдив излизат на протест тази вечер срещу собственика на клуба Христо Крушарски. Това ще се случи час преди "Локомотив" да посрещне на стадиона в Лаута "Добруджа" в двубой от първия кръг на Първа лига. Срещата започва в 19:00 часа. Недоволството на привържениците на смърфовете  ще затвори частично   ул. „Проф. Цветан..

публикувано на 21.07.25 в 13:19