Пространството около поликлиниката в „Тракия“ вече е осветено, информира кметът на района Костадин Димитров. Монтирани са 27 стълба с осветителни тела в една от най-посещаваните от гражданите зони.
В момента екипите работят между блок 44-ти и блок 289, където ще бъдат поставени други 12 стълба. По този начин ще бъде осветена връзката между зоните А-9 и А-13 и ще бъде решен дългогодишен проблем, коментира кметът на „Тракия“.
Дейностите се извършват по програмата на Община Пловдив. Очаква се тези мерки да доведат до повишаване на сигурността на гражданите и решаването на дългогодишни проблеми в различни невралгични зони.
Украинската общност в Пловдив ще отбележи тази вечер Деня на независимостта. 24-ти август е Национален празник на страната. „С Украйна в сърцето“ те организират панаир на занаятите, концерт и майсторски класове на децата, които учат у нас. Призивът на организаторите е на празника всички да са с дрехи в традиционна бродерия, в цветовете на..
Жителите на пловдивското село Ситово излязоха на протест срещу липсата на питейна вода. Проблемът е системен, но ескалира през миналата година и остава нерешен. „Има дни, в които сме изцяло без вода. Търпението ни се изчерпа. Не може да се продължава така, искаме спешни мерки“, заявиха протестиращите. Жителите на Ситово са..
73% от популацията на Ваклите Маришки овце в Пловдивска област вече е ликвидирана зарази заразата от шарка по дребните преживни животни, съобщиха от Сдружението за отглеждане и развъждане на Маришката овца. Последното стадо от 150 животни е унищожено вчера в мобилния инсенератор край града. Въпреки взетите ограничителни мерки, вирусът е проникнал и..
Снощи в болницата е починал 78-годишният мъж, ударен от паднал клон на бул. Марица-Север в Пловдив. По данни на район „Северен” за конкретното дърво не са постъпвали сигнали от граждани, че е опасно. Екипи от кметството започват незабавна проверка и пълен оглед на дърветата в района. От община Пловдив изразиха съболезнования на близките на починалия..
Преминаването през бившия ГКПП – Златоград ще бъде временно ограничено в периода от 25 август до 13 септември. Ограничението е заради извършване на ремонтни дейности на пътя от гръцка страна. Движението по пътя от граничния пункт към Ксанти ще бъде спирано в дните от понеделник до събота от 7 до 19 часа. В неделните дни трафикът по трасето Златоград..