Десетки граждани, присъстваха на общественото обсъждане на проекта на община Пловдив за поемането на нов дълг от 13 млн 194 хиляди лева в сградата на Пловдивския ОбС. За да чуят аргументите на администрацията за изграждането на два многоетажни паркинга в районите „Тракия“, „Централен“ и буферен паркинг между районите „Централен“ и „Източен“ и ремонта на подлеза на Баня „Старинна“ експерти и граждани поставиха въпроси за целесъобразността от поемането на новия общински заем месеци преди края на настоящия мандат, финансовите задължения на Общината и очаквания ефект за решение на проблемите с недостига на места за паркиране и чистотата на въздуха.
Кметът Иван Тотев подчерта, че цел на дебата е да бъде осигурена приемственост в решението на важните за града проблеми с паркирането и уточни, че решението за новия заем ще вземе следващият ОбС. Той бе категоричен, че приходите в общинската хазна от такси за паркиране само за първото шестмесечие на годината са над 1 млн 900 хиляди лв и финансовото състояние на Общината и дава възможност да поеме нов дълг без проблем.
Налице е икономическа логика за поемането на този дълг и инвестицията си струва, заяви Тотев и напусна залата, което подразни присъстващите.
Адвокат Емилия Недева определи дебата като безсмислен и формален, а заявеното от Тотев – като визионерско-политическа реч.
След като присъстващите в залата родители на ученици от Хуманитарната гимназия „Св.св. Кирил и Методий“ изразиха категорично недоволство от намерението на администрацията да строи многоетажен паркинг неподсредствено до училището, където са измерени високи стойности на запращаване на въздуха, от администрацията уточниха, че темата предстои да бъде коментирана на по-късен етап. В отговор на въпрос от кмета на район „Южен“ Борислав Инчев, стана ясно, че за изграждането на трите паркинга има само идейни проекти, без влезли в сила решения.
Инчев предложи идеята за изграждане на трите паркинга да отпадне, а вместо това да бъдат предвидени средства за изграждането на не по-малко от 6 000 паркоместа във всички райони на Пловдив, както и за строителството на дългоочаквания подлез „Модър“ – „Царевец“.
Окръжна прокуратура Пловдив привлече като обвиняем 24 годишния шофьор на камиона, който снощи се блъсна в лек автомобил на Околовръстното шосе на Пловдив. При сблъсъка загинаха мъж и жена, на 41 и 43 години, както и 14-годишният им син, а 7-годишното им момиченце, което също е пътувало в колата, е в тежко състояние в болница. Обвинението срещу шофьора е,..
Министърът на регионалното развитите и благоустройството Иван Иванов обяви, че АПИ прави проверка на Околовръстното шосе на Пловдив, където стана жестоката катастрофа. Той посочи, че ако има нормативни несъответствия, ще бъдат взети мерки. По думите му обаче трябва да се изчака следствието, което разследва инцидента. Министърът изказа..
„ Бизнесът за Пловдив“ излиза с декларация, с която настоява да се вземат спешни мерки за безопасност и разширение на Околовръстното шосе на града след поредната тежка катастрофа с трима загинали. Това е поредният смъртен случай на път, който от години представлява системен риск за живота на българските граждани, поради лоши инженерни..
Тежка катастрофа с три жертви и тежко пострадало дете е станала снощи на кръстовище на Околовръстния път и ул. "Захаридово", съобщават от полицията в Пловдив. Сигналът е получен на тел. 112 около 23,10 ч. Според предварителната информация товарен автомобил МАН с 24-годишен водач навлязъл в лентата за насрещно движение и се ударил челно в..
Резервациите за предстоящия зимен сезон в Пампорово показват засилен интерес от чуждестранни пазари като Република Северна Македония, Сърбия, Турция, Гърция, Великобритания и Ирландия. Според данните от записванията се очертава по-значим ръст на турски и румънски туристи. Наред с традиционните британски организирани групи, пристигащи чрез услугите на..