Локомотив (Пловдив) започва защитата на трофея от Купата на България срещу Балкан (Ботевград). Това отреди тегленият днес жребий в централата на БФС в Бояна. "Черно-белите" ще бъдат гости в срещата на стадион „Христо Ботев“ в планинския град.
Финалистът Ботев (Пловдив) пък ще се изправи срещу Миньор (Перник) или Струмска слава (Радомир) в същия етап на турнира - 1/16-финалите. Сблъсъкът между Миньор и Струмска слава ще се състои в началото на месец септември.
По правилник елитните отбори ще бъдат гости в мача. Победителят от 1/16-финалната фаза на турнира се определя в една среща. Двубоите от 1/16-финалите ще се играят на 24,25 и 26 септември.
Марица (Пловдив) пък ще се изправи срещу състезаващият се във Втора лига тим на Локомотив (Горна Оряховица). Мачът ще бъде в Пловдив на 4-и септември, а при класиране на 1/16-финалите "жълто-сините ще посрещнат" ЦСКА-София.
Изборът на Пловдив за домакин на Световното първенство по кикбокс за кадети до 20 години е огромен успех не само за града ни, но и за България. От 21 до 30 август 2026 година Пловдив ще бъде кикбокс. Това заяви началникът на отдел „Спорт и младежки дейности” в Община Пловдив Иван Запрянов на пресконференция в зала „Колодрума“. По думите му това е..
Ръководството на Ботев (Пловдив) входира официално писмо до Българския футболен съюз и президента на централата Георги Иванов, с което изразява готовност стадион „Христо Ботев“ да бъде домакин на мачовете на младежкия национален отбор на България. Ето писмото: " Уважаеми господин Иванов, Обръщаме се към Вас с молба и въпрос, който вълнува не само..
Председателят на Общинския съвет Атанас Узунов връчи отличието "Почетен знак на град Пловдив“ на Армейски спортен клуб "Тракия". Залата на местния парламент се изпълни с възпитаници на клуба, които са носители на множество медали от международни състезания. Отличието бе присъдено след решение на Общинския съвет на предходно заседание по предложение..
България отстъпи с 0:4 като гост на европейския шампион Испания в среща от световните квалификации, играна във Валядолид. В 35-ата минута Микел Мерино порази мрежата ни с глава за 1:0. В 57-ата минута халфът на Арсенал беше точен с глава за втори път. В 79-ата минута Атанас Чернев си вкара автогол. В добавеното време Микел Оярсабал фиксира крайния..
Младежкият национален отбор на България победи с 2:1 Чехия в сблъсък от квалификациите за Европейското първенство. Матей Шин беше точен за гостите в 30-ата минута, а Никола Илиев изравни четири минути по-късно. За обрата на „лъвчетата“ се разписа Петко Панайотов в 85-ата минута. През първата част селекцията на Тодор Янчев имаше повече положения пред..