Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Подготовка за първолаци и астро бюлетин в "Шейкър"

Първата  неделя  на  месеца  , който  символизира началото на есента, събирането на реколтата, жътвата и узрелите плодове на майката природа, посрещаме заедно в ранната прохлада на утрото!

   В древността, началото на римският календар се отбелязвало с  настъпването на пролетта и месец март. Това отброяване на месеците нарежда месец Септември на седмо място, откъдето идва и името му: на латински “septem” означаващо седем.

В началото на месеца , традиционно  в Шейкър ще ви  представим месечното издание на Астро бюлетина на Стефи Недевска и колегата Дора Башакова .Очаквайте и трите карти за месец септември.

С началото на септември , за  родителите идва още едно  притеснение, особено за родителите на първолаци, а именно -  дали детето е достатъчно готово за новата среда, за новите ангажименти и познанства, изобщо за новата  си социална роля на ученик.

По  темата разговаряме  Мария Петрова - начален учител в ОУ "Райна Княгиня" - гр. Пловдив

Много полезни съвети от „Мултивитамин“ и „Звездна диагноза“ !

Започваме след новините в 7.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" на 29 април

Вторник сутрин с темите от деня и коментарите на важните събития. Световния ден на имунологията отбелязваме днес, а мотото тази година година е „Мозък и имунитет: имунологично разбиране на неврологичните нарушения“, насочвайки вниманието към все по-очевидната връзка между имунната система и редица неврологични състояния като аутизъм, множествена..

обновено на 28.04.25 в 16:55

Промени и проблеми в "Ден след ден"

Законодателни промени се очаква да решат проблемите с обществения транспорт до различните населени места в Пловдивска област. А след среща с транспортния министър и кметовете от общините от регионазапочва сформирането на работна група за подобрения за очакваните подобрения в  обществения транспорт.  По темата с още конкретика търсим  кметовете на..

публикувано на 28.04.25 в 15:01

Екология и история във „Вход свободен“

Говорим за лекцията на румънската историчка и специалист по архитектурно наследство Симина Стан, в Пловдив, днес от 18.30 часа. На събитието ще бъде представен английският превод на книгата „Госпожо Архитект“. Събитието е на фондация „Български архитектурен модернизъм“ и Гьоте институт. Теодор Караколев, който е и съавтор на книгата „Госпожо..

обновено на 28.04.25 в 09:31

В предаването "Точно днес" на 28 април

Здравето по време на работа и здравеопаззването в риск, рискът да се движим по българските пътища и ситуацията в Пловдив, политическата пролет и изкуството на наивистите, в  което животът изглежда естествен и мил - това са темите на сутрешните ни разговори в понеделник. Чуйте  - експерта на КТ "Подкрепа" Александър Загоров в деня за защита на..

публикувано на 27.04.25 в 17:06

Свежо с „Шейкър“

Тази неделя, говорим за месец май. Очаквайте астробюлетина за месеца, със Стефи Недевска. С Ани Шилева, от „Добролетие“, разказваме за една прекрасна тяхна инициатива, „Балът е за всеки“. Ще ви разкажем и как синхроничността по Юнг, обяснява логиката на гаданията? Започваме, след новините в 7 сутринта.  

публикувано на 26.04.25 в 16:05