Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Точно днес“ – горещо пловдивско начало

Първият работен ден на септември в Пловдив ще е горещ –откъм протести и културни събития, а също и политически уравнения. А ние във времето от 7 до 9.30 часа ще ви разкажем:

За откриването на новата художествена галерия на улица „Гладстон“ - с грандиозна изложба на 37 изявени майстори на четката, но и с протест на Дружеството на пловдивските художници. По темата ще чуете председателят на организацията Снежана Фурнаджиева, а Екатерина Костова ни среща с Румен Жеков – куратор на откриващата изложба „Минимализъм БГ“.

Говорим и за предстоящата битка за кмет на Пловдив, която оказва се – ще е ожесточена. Политологът Димитър Аврамов с анализ по темата.

Ще се пренесем и в Математическата гимназия, където се открива новата учебна година за учениците от 5 до 7 клас. А защо – това ще ни разкаже директорката Веселина Карапеева.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

С усещане за финанси и Коледа „Точно днес“

България е в безпрецедентна ситуация, след като проектът на бюджет 2026 беше изтеглен. Какви са рисковете? Отговорите търсим в последното работно утро на ноември. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Има ли шанс новият бюджет на държавата да бъде приет до края на тази година и какво ще се случи, ако това не бъде направено? За..

обновено на 27.11.25 в 16:55

Посоките на недоволството в "Ден след ден"

Могат ли протестите да променят ситуацията в държавата? Въпросът идва след снощното бурното недоволство в София и днешния отзвук за преработка на проектобюдежета. А отговорите са някъде между силата на обществото и слабостите на политиците. Търсим ги с психолога д-р Пламен Димтров в първия разговор в следобедната програма "Ден след ден" този четвъртък...

публикувано на 27.11.25 в 14:45

“Вход свободен” между театъра и музиката

Днес, независимо от облаците и дъжда, сме решени да разсеем есенното униние с решителната подкрепа на режисьора Ивомир Игнатов- Кени, който ще ни гостува лично в студиото на Радио Пловдив. Той ще ни осветли относно предстоящото събитие “Отворени врати Театър Хенд” и сме уверени, че най- подходящото място за огласяване на такива мероприятия е..

публикувано на 27.11.25 в 09:40

Шумът в системите "Точно днес"

Скандали и ежедневни протести на различни професионални сектори съпътстват приемането на бюджета, а упоритостта на управляващите да не им дават ухо, нажежава обществената среда. След демонстрацията на парламентарната опозиция и бизнеса питаме докъде е възможно да стигне ескалацията. Социологът Евелина Славкова ще разтълкува знаците. С професора от..

публикувано на 26.11.25 в 17:39

За мирните планове „Ден след ден“

Много са критиките за използването на израза „война по пътищата“, с който се описват тежките пътни инциденти с жертви. Не по-малко са и предложенията какво да се прави, а потресът от трагедиите и усещането за безизходица ражда все повече спонтанни протести. Тежката катастрофа с трима загинали на Околовръстното шосе на Пловдив предизвика серия..

публикувано на 26.11.25 в 14:20