С едноминутно мълчание и полагане на венци и цветя в Белово почетоха паметта на младши лейтенант Кръстьо Стоянов, загинал прои гасене на пожар в Белово преди 19 години. Във възпоменателната церемония се включиха негови колеги от районните противопожарните служби в Пазарджик и Белово, а комисар Ангел Дудов, директор на на РДПБЗН Пазарджик, се обърна към присъстващите:
Където и да се намираме, винаги ще го споменаваме с добро, защото той остави у нас човешкото си и колегиално отношение.
Пред паметната плоча, поставена в чест на загиналия огнеборец на входа на СОУ „Александър Иванов-Чапай“, рамо до рамо със семейството и близките му, застанаха още десетки признателни граждани, сред които представители на Общинския съвет и администрацията на Белово, ръководството и преподаватели от училището.
По време на полета на председателя на ЕК урсула фон дер Лайен на летище Пловдив вчера е имало неутрализиране на спътниковия сигнал, подаващ информация към GPS навигационната система на самолета, съобщи пресцентъра на МС. Информацията се появи след публикация в британския „Файненшъл таймс“, който по данни на свои източници твърди, че..
ВМЗ-Сопот ще създаде съвместно дружество с „Райнметал“, като съотношението на собствеността ще бъде 49% към 51%. В момента завършва планирането на джоинт венчъра и сключването на споразумението, обясни министърът на отбраната Атанас Запрянов пред Нова тв. По думите му изграждането на фабрика за барут и снаряди е шанс за българската отбранителна..
Пловдивчани и гостите на града ще имат възможност да посетят мемориалния комплекс и да чуят любопитни факти, чрез които да се осмисли неговото значение през призмата на историята, архитектурата и пластичното изкуство. Специални светлинни акценти ще подчертават архитектурата и интериорът на монумента, който в годините се превърна в едно от..
Делото срещу пастрока и майката на 6-годишния Адриан, който беше малтретиран от тях в условията на домашно насилие започва отначало следобед. Състав на Районния съд в Пловдив ще гледа разпоредителното заседание. През март тази година процесът завърши с 8-годишна присъда за пастрока Петър Чернев, а майката Стела Алексова беше освободена от наказателна..
Подходът към Бетонния мост в Пловдив откъм бул. "Христо Ботев" в посока район "Южен" се затваря за движение от 8,30 до 16,30 часа , съобщиха от "Организация и контрол на транспорта". Причината е преасфалтиране на повредената настилка от северната страна на моста. Ремонтът ще бъде извършен за сметка на фирмата, която положи асфалта. Заради..