Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Дияна Бабаджанова с първа самостоятелна изложба

В пловдивската нощ на музеите две пловдивски читалища: „Иван Вазов-1904” и  „Назъм Хикмет-1922” обединяват усилията си, за да представят първата самостоятелна изложба на  Дияна Бабаджанова. 

Експозицията се открива днес от 18,30 часа в читалище „Иван Вазов -1904“ в Пловдив. То се намира в Стария град на ул. „П. Р. Славейков“ 33. 

Родена в Пловдив, Дияна Бабаджанова се привързва към рисуването още в детските години. Същевременно тя проявява таланти и в точните науки, което я отвежда по-късно, вече като студент, в Санкт Петербург. Там тя се дипломира като електронен инженер. 

От 1998 г работи във ВВС като авиодиспечер на авиобаза Граф Игнатиево. 

Картините, които представя в тази изложба, са резултат от работата на авторката през последното десетилетие. 

Повечето от картините на Дияна  са ярки, топли, с усещане за юг, пишат организаторите на изложбата.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Йохан Щраус Виртуозен Оркестра" свири в Пловдив

Световноизвестният оркестър “ Йохан Щраус Виртуозен Оркестра ”, вдъхновен от музикалното наследство на Йохан Щраус- син, гостува на българската публика с поредица от изключителни концерти.  Тази година, освен в България, " Йохан Щраус Оркестра" ги очакват пълни зали в Гърция, Кипър, Япония и Китай.   Организаторите посвещават турнето на..

публикувано на 05.08.25 в 08:45

Великите европейци - Франсис Бейкън

Знаете ли къде се намира прочутият остров Бенсалем? Който каже „никъде”, е прав. Още по-прав е обаче онзи, който каже, че се намира в „Новата Атлантида”, книга на сър Франсис Бейкън. Според нея остров Бенсалем е зареян някъде из необятния Тихи океан, западно от перуанския бряг, а на него живее най-разумното и добродетелно човешко общество в сравнение с..

публикувано на 04.08.25 в 12:15

Костадин Петров с приза "Дафо Трендафилов" на събора в Гела

22-рото издание на Гайдарското надсвирване и родов събор в родопското село Гела завърши с триумф за Костадин Петров , който спечели най-престижното отличие в тазгодишната надпревара – приза „Дафо Трендафилов“ . Тази награда се връчва за първи път в историята на събора. В силно оспорвана и емоционална битка на сцената, Петров надсвири достойния си..

публикувано на 03.08.25 в 14:50

Концерт на Любо Киров на Античния театър в Пловдив

Един от любимците на българската публика – певецът Любо Киров, ще има голям концерт на Античния театър в Пловдив тази вечер. Той е част от турнето му, с което отбелязва 25 години на сцената.  Мащабното събитие събира на едно място любимия артист на хиляди, емблематичните му песни и публиката, която през годините е превърнала музиката му в част..

обновено на 03.08.25 в 08:23

Велинград и група "Хоризонт" подкрепят българската музика

Велинград е част от кампанията "Изпей "Обичам те" на български" с група "Хоризонт" и приятели, съобщиха от общинската администрация.  Рок концертът в подкрепа на българската музика ще бъде тази вечер от 20:00 часа на пл. "Николай Гяуров"  в курортния град. Специално участие ще имат Христо Ламбрев от "Сигнал" и вокална група "Караоке" от Велинград...

публикувано на 03.08.25 в 08:22