Терен от 12 декара ще купува община Пловдив за изграждането на Втори гребен канал. Това става възможно, след като Общинския съвет разреши закупуване на терени в спортен комплекс "Отдих и култура". Частният терен е на стойност над 1 милион 350 хиляди лева. Предложението бе подкрепено от 38 съветници, против гласуваха 10.
Съветниците одобриха и изменението на тазгодишния общински бюджет. Предивдени са средства за увеличение на месечната работна заплата за медицинския персонал в детските ясли и в здравните кабинети в детски градини и училища. С повишението от 100 лева заплатите им от октомври ще станат 900 лева.
Прието бе и отпускането на 1074 лева за запазването на маломерната паралелка за първокласници в Основно училище „Гео Милев“, където се обучават предимно деца от Аджисан махала. През новата учебна година обаче паралелката е под необходимия минимум от 16 деца. В мотивите за отпусканеот на сумата се посочва необходимостта от обучение на деца, чийто майчин език не е български.
Жителите на пет села от Пловдивска област излизат на нов протест заради състоянието на междуселищния транспорт до Пловдив. На 12 октомври от 16:00 часа пред читалището в село Рогош ще се съберат жители на Рогош, Скутаре, Трилистник, Маноле и Манолско Конаре. Организаторите настояват за промяна и подобряване на транспортната услуга, тъй като в..
Днес , утре и в неделя ще се променя организацията на движение в участъците в ремонт на АМ „Тракия“. За повишаване на безопасността при интензивния трафик може да се шофира и в аварийната лента, съобщават от АПИ. Целта е да се облекчи пътуването в края на седмицата, когато много хора тръгват на път. Пътуващите към и от Пловдив могат да използват..
Протестиращите в подкрепа на досегашния директор на УМБАЛ „Пловдив“ поискаха среща със здравния министър. Те искат д-р Силви Кирилов да дойде в болницата и да проведе разговори с екипа. "Ще продължим с протестите, ще направим и нова подписка, с която настояваме да остане на поста д-р Динчо Генев". Това заявиха лекари, сестри и работещи в УМБАЛ..
Делото „Дебора“ започна при закрити врати в пловдивския Районен съд. Днес за втори път ще бъде разпитана Дебора, като това ще стане в присъствието на психолог психиатър, по искане на защитата на подсъдимия Георги Георгиев. Георгиев е обвинен за нанесените на Дебора Михайлова рани с макетен нож, за остригването на косата ѝ и за отправени към нея..
Форум „Сцена за агресия в училище“ се провежда в Пловдив. Събитието събира на едно място ученици, учители, родители и експерти, за да обсъдят насилието сред подрастващите и да дадат алтернативи за спирането му. Сред темите на форума са какво ни казват децата с езика на агресията, ролята на творчеството за справяне с нея, нови модели за..