Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Точно днес" - есенна сряда с очакване

В края на септември броим заявките на кандидатите за общинска власт, изчисляваме влияние на партиите и записваме прогнози в утринната програма.

Поканихме социолог и областен лидер да коментираме нагласите по места и да съобщим имената на основните претенденти в областта. 

Георги Мараджиев, областен координатор на ГЕРБ-Пловдив област ще обяви приоритети му, за да поиска втори мандат като кмет на Стамболийски и ще представи останалите кандадати за кметове в 17-те общини. 

Социологът Юлий Павлов, директор на Център за анализи и маркетинг с коментар преди старта на кампанията за основните политически партии, имена и проценти.

Смолян днес е домакин на Европейските дни на наследството, в Регионалния исторически музей "Стою Шишков" ще бъде връчена наградата за музеен плакат, повече за националния преглед-конкурс на всички музеи и галерии у нас научаваме от Донка Симеонова, уредник. 

Нели Бистрашка представя интересна изложба, която се открива в Пловдив. Тя се срещна с художника и музикант Удо вон Гелден от Германия, подредил вече творбите си в галерия "Орфей".

Във "Великите европейци" на Пламен Асенов, звучи аудиоразказ за Алберт Айнщайн, един от най-гениалните умове на нашия свят. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" - за паметта и времевите мостове

В началото на мартенските дни си спомняме за два поредни дни, случили се преди 82 години. Два дни, но минаващи под съвсем различни знаци. Единият 9 март остава като символ на тревогата, а другият - 10 март като символ на доблестта и сплотеността на един народ. Точно преди 82 години около 600 еврейски семейства от Пловдив са събрани в 2 часа през нощта..

публикувано на 09.03.25 в 17:00
Николай Илчевски

Клуб “Неделя” -любов и ненавист в мрежата

Днес в предаването ще ни гостува писателя Николай Илчевски, с когото ще говорим за кипящите в инернет страсти.Как под повърхността на наглед мирното ни ежедневие врят нажежени емоции и хора, които сякаш и на мравка не биха навредили, започват да се хулят и обиждат по невъобразим начин? Кога и защо станахме толкова крайни? Има ли лек за този..

публикувано на 09.03.25 в 10:00

Ранно утро с "Шейкър"

Посрещаме заедно утрото на 9 март, за да споделим емоции, музика и надежда за по - добри дни!  Гостува ни виртуозният китарист Ангел Демирев, с когото освен за музиката от последния му албум, си говорим за философията на живота и за вярата като основна пътека в развитието на човек. Разбира се, слушаме и от музиката включена в албума "Revelations".  С..

публикувано на 08.03.25 в 16:05

(Не)сигурност „Ден след ден“

Борба за мир чрез въоръжаване! Европа обяви план за най – мащабното превъоръжаване от Втората световна война насам. Милиарди заеми за оръжие. А идеята на първата европейска общност – Европейската общност за въглища и стомана, бе недопускане на нова война и гарантиране на Световен мир. След 75 години Обединена Европа се готви за война. А вече..

публикувано на 07.03.25 в 14:52

Петъчно с „Вход свободен“

Днес сме на тема „Ден на професиите“. На 15 март, в ПУ. Разговаряме с Радослав Тонев от Ротаракт клуб „Филипопол“. Събитието е с вход свободен. Гостува ни и Теодора Танкова-Гарова, автор на книгата „Анатомия на женското щастие“. Представянето на книгата е в събота, от 18 часа, в Епископската базилика на Филипопол. След 14.30,..

обновено на 07.03.25 в 10:01