В Карлово отбелязват тържествено 2 кръгли годишнини на най-големите дарители в българската история - братята Евлоги и Христо Георгиеви.
Днес се навършват 200 години от рождението на Евлоги и 195 години от рождението на Христо.
На ул. „Евлоги Георгиев“ в Старинно Карлово ще бъде открит барелеф на двамата дарители. По-късно в Младежкия информационен център ще започне училищна щафета „По стъпките на братята Евлоги и Христо Георгиеви“, а в Градската художествена галерия ще бъде открита тематична изложба от ученически рисунки.
По-късно в читалището ще бъдат връчени националните награди на името на прочутите дарители. Вечерта ще завърши с тържествен ритуал пред паметника на братята в центъра на Карлово и празнични илюминации.
Евлоги и Христо Георгиеви са сред най-големите благодетели в следосвобожденска България, дарили терен и собствени средства за строителството на Софийския университет, техническо училище, болница и фабрика в Карлово, както и за издръжката на училища, болници и читалища в цялата страна.
Бившият зам.-кмет Ерол Садъков, който отговаряше за транспорта в Пловдив е бил освободен вчера лично от кмета Костадин Димитров, като мотиви за това не са му представени. Това заяви той на нарочна пресконференция на „Браво Пловдив“. По думите му и в заповедта за освобождаването му не са записани мотиви. Според него една от основните причини са..
С оттеглянето на заместник - кмета Ерол Садъков ГЕРБ се опитва да отреже опашката на гущера, заявиха днес в Народното събрание лидерите на ПП- ДБ. Те оповестиха, че утре внасят в Народното събрание проекторешение, с което вътрешният министър да бъде задължен да предоставя цялата информация за контрабандния канал, а след празниците да бъдат..
Въвежда се временна организация на движението по Източния обходен път II-56 заради полагане на маркировка на пътната лента от разклон за с. Войводиново към п.в. Скобелева майка. До приключване на работата трафикът по това направление ще се отклонява през с. Войводиново. На място са служители от сектор "Пътна полиция"...
84-годишна жена с марсилска треска е настанена в инфекциозното отделенеи на болницата в Пазарджик. Тя е с типични прояви на заболяването, съобщи началникът на отделението доц. д-р Мария Пишмишева – Пелева. Пациентката е постъпила в събота, а вече е няма висока температура, което е добър показател. Идва от къща с двор и животни и няма нищо..
За няколко часа днес мрежата на А1 се срина и абонаните нямаха възможност нито да избират, нито да получавт объждания и съобщения, прекъсната бе и връзката с интернет. След многобройни сигнали мобилният оператор А1 потвърди, че имат проблеми с всички обаждания и есемеси и обеща бързо възстановяне. Няколко часа по- късно връцките бяха бвазстанове и от..