Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България е лаборатория за телепопулизъм

Партията на Слави Трифонов „Няма такава държава“ предизвика различни реакции и коментари. Предстои ли ново шоу на политическата сцена – интервю с доцент Антоний Гълъбов.

Тази политическа формация, е изградена върху основата на частна корпорация. Тепърва трябва да докаже капацитет като политически субект, тоест – трябва да е в състояние да подготви и лансира компетентни управленци, трябва да е в състояние да структурира смислена политически програма, тъй като очевидно текста на Иво Сиромахов не може да е политическа програма, коментира Антоний Гълъбов.

България е лаборатория за телепопулизъм, категоричен е Гълъбов. Той припомни, че има телевизии, които са се превърнали в политически партии. А сега  - частен корпоративен субект, който през телевизия се превръща в партия.

В случая става въпрос за политически инженеринг на един корпоративен субект. Хората, които се занимават с политически инженеринг, много добре разбират, че има пространство, в което една подобна политическа формация може да постигне някакъв резултат, коментира доцент Гълъбов.

Цялото интервю с Антоний Гълъбов можете да чуете в звуковия файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Георги Стоев

Нужна е по-широка кампания за еврото

"По-трудната задача при въвеждането на еврото вероятно ще е да убедим българските граждани, че това е това е по-добрият избор за тях самите, отколкото управляващите да убедят отговорните за членството европейски институции", смята икономистът Георги Стоев. Наскоро той обяви в профила си във Фейсбук готовост да отговаря на въпроси на интересуващи се..

публикувано на 25.02.25 в 15:48

Въпреки протеста на „Възраждане“, нормалността у нас се връща

Въпреки грозните сцени от протеста на „Възраждане“ в събота нормалността в страната ни се завръща. Това коментира политическият анализатор и журналист  Иван Тропанкев. Аргументира се с това, че имаме работещо правителство с опозиция, на прага сме на приемането на бюджет 2025, както и на влизането ни в еврозоната.  „Докладът за членството..

публикувано на 25.02.25 в 10:50

Община Пловдив няма да допусне втора „Индра“

Община Пловдив ще защитава обществения интерес при финализиране на електронната система в градския транспорт. Това заяви в интервю за предаването „Точно днес“ на Радио Пловдив Ерол Садъков, заместник-кмет на Пловдив с ресор транспорт. Той обясни, че в момента се водят преговори с фирма „Тикси“ за сумата, която трябва да се даде допълнително за..

публикувано на 25.02.25 в 10:35

В този бюджет излиза, че най-важни са заплатите в МВР

Смешна е историята дали е вярно, че България е изпълнила критериите и може да влезе в евозоната от 01.01.2026 г., защото става въпрос кога точно се закръгля при изчисляването на критерия. Това заяви в предаването "Точно днес" макроикономистът Георги Ганев . "Когато се опитваш да вкараш аналогова действителност в дигитални цифрови критерии, понякога..

публикувано на 25.02.25 в 10:12

По-малко пари, по-малко профилактика

Надзорният съвет на Здравната каса одобри проектобюджета, който е в размер на над 9 милиарда и 400 милиона лева.650 милиона лева са предвидени в бюджета на НЗОК за първична извънболнична медицинска помощ за тази година, а за болнична – 4 милиарда лева. Какво означава това за пациентите и има ли шанс те да получат по-добра извънболнична..

публикувано на 25.02.25 в 09:58