Изложбата за медицина, стоматология и фармация "Медикус, Денто, Галения 2019" се открива в Международния панаир в Пловдив и ще продължи до 19 октомври. Основна тема на изложението тази година са иновациите, намаляващи времето и дискомфорта при зъболечението.
Продължава и тенденцията да се показва най-модерното оборудване за лекарски кабинети. Специалистите ще видят бутикови инструменти, направени по идея на клиента, дентални микроскопи с увеличение до 40 пъти и инструменти, ръчна изработка. Сред новостите са мобилен лазер за лечение и избелване на зъби, материали за опростяване и съкращаване на процедурите, зъбни импланти, гарантиращи по-лесно и безболезнено поставяне. Изложбата се очертава да бъде интересна за широката публика с продуктите за домашна употреба.
Също днес в Международния панаир в Пловдив се открива специализираната изложба „Цветна есен 2019“, която ще продължи до 20 октомври. Зелената тенденция е водеща за тазгодишната изложба, която показва как да бъдат оформени цветни кътове в дома, офиса и вилата с максималната близост с природата. Любителите на градинарството могат да намерят цветя, храсти и овошки, декоративна растителност и градинско оборудване. Предлагат се модерни решения за озеленяване и предмети за декорация, а много от представените препарати са на биологична основа. „Цветна есен 2019“ е пъстра мозайка от багри и свежи идеи за интериора и екстериора.
В петък в панаира се открива Панаир на колекционерите "Булколекто" с Европейска филателна изложба, а в събота и неделя ще се проведат киноложки изложби и финали за Световната киноложка купа.
Затруднено е движението по източния обходен път на Пловдив след пътния възел "Скобелева майка". Причината е катастрофа на моторист с микробус, станала около 17,30 часа, съобщават от полицията в Пловдив. Мотоциклетистът се блъснал в буса и от удара преминал в лентата за насрещно движение, където се ударил в други два автомобила...
Отстранени са авариите в район „Западен“ в Пловдив, съобщиха от ВиК. Припомням, че две болници, десетки домакинства и административни сгради в Пловдив останаха без вода днес заради ремонти, свързани с Южния обходен колектор. Кметът на район „Западен“ Тони Стойчева по-рано съобщи, че в продължение на повече 24 часа екипи на фирмата-изпълнител са..
Няколко невралгични места в Пазарджик, често използвани за дрифтове и нощти гонки, вече са обезопасени, съобщи във фейсбук-профила си кметът на общината Петър Куленски. Нови бариери са монтирани на общинския паркинг при плувен комплекс „Балона". Вечер бариерите се заключват от охраната на парка, а на територията са поставени ясни табели с указания..
Днес ще преобладава предимно слънчево време, сочи прогнозата на Националния институт по метеорология и хидрология. След обяд главно в северозападните и планинските райони ще превали и прегърми. Купеста и купесто-дъждовна облачност ще се развива и над Южна България. На отделни места ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевици, значителни по..
Няма да има промяна в цената на билета за градския транспорт в Пловдив след въвеждането на еврото от първи януари – съобщи пред Радио Пловдив заместник – кметът по транспорт Александър Държиков. По думите му, естественото ценообразуване ще се формира на малко над 51 евроцента, което означава закръгляне надолу, до 50 е-цента. Ценообразуването..