Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Готови сме на компромиси, ако в Скопие спрат с глупостите

Държавните и правителствените ръководители на страните от Европейския съюз се събират днес в Брюксел. Срещата на върха е изключително важна за бъдещето на обединена Европа, тъй като основните теми в дневния ред са Brexit и европейската перспектива за Северна Македония и Албания. Франция вече обяви, че е против започването на преговори за членство в ЕС със Северна Македония.
 

Това показва само колко съм бил прав, като предлагах твърда, категорична позиция. Не може с шикалкавене и скопски номера да влизаш в ЕС, коментира в Пловдив Красимир Каракачанов, лидер на ВМРО, министър на отбраната и вицепремиер.

Компромис е възможен

Ние сме готови на компромиси, ако те спрат да се занимават с глупости, спрат да фалшифицират историята, спрат с антибългарската политика и спрат да тормозят хората, които се наричат българи в Македония, подчерта Красимир Каракачанов.

На 15 и 16 октомври пък се проведе поредното заседание на съвместkата комисия по историческите и образователните въпроси между България и Северна Македония.

Комисията още не си е тръгнала от България. Но от мои източници – резултатите са били нулеви, заяви още Каракачанов.

Какво каза още Каракачанов – можете да чуете в звуковия файл.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

България става страна дестнинация за трафик на хора

В международния ден за борба с трафик на хора говорим за проблема и неговите измерения. Националната телефонна линия за борба с трафика на хора отчита увеличение на сигналите за незаконна миграция. Тревожен е и ръстът на случаите, свързани с непълнолетни.  Според  Диана Китова, мениджър на Националната телефонна линия за борба с трафика на хора,..

публикувано на 30.07.25 в 10:43
Снимката е илюстративна

Юристи и психолози с безплатни консултации в Кризисен център

Общественици, юристи, психолози, икономисти и инженери обединиха усилия в помощ на хора, изпаднали в беда. Това, което ги обединява е създаденият от тях Кризисен център в район Северен. Помощ в него могат да потърсят хора, които имат нужда от финансова или правна консултация, но също така и от психологическа подкрепа.   Инициатор за..

публикувано на 30.07.25 в 09:15

Фиксираните глоби от BG TOLL нарушават правото на ЕС

Юристи се обявиха против последните изменения в Закона за движение по пътищата, приети от Народното събрание. Причината е, че така формулирани по думите им те са в разрез с европейското законодателство.   „Допускат автоматизирано и непрозрачно налагане на глоби чрез камерите на толсистемата и общините. Промените въвеждат фиксирани санкции за..

публикувано на 30.07.25 в 09:10

Мирна акция иска свобода за украинските военнопленници

Мирна акция под надслов "Свобода за военнопленниците" ще се проведе в 19:30 на площад "Съединение" в Пловдив. Организатор е военният кореспондент Горица Радева, която от две години е в Украйна и отразява войната.  Инициативата е израз на съпричастност към всички, които страдат от войната, и покана хората да изразят позиция в името на човешките..

публикувано на 29.07.25 в 13:23

Създайте вашия “Уикенд в Пловдив” на 1, 2 и 3 август

Съвет по туризъм – Пловдив и Община Пловдив Ви канят на „УИКЕНД В ПЛОВДИВ“ . Осмото издание на фестивала ще се проведе в града под тепетата на 1, 2 и 3 август 2025 г. Веднъж годишно и само през този уикенд имате възможност да се потопите в магията на най-стария жив град в Европа и един от най-старите в света, като се възползвате от..

публикувано на 29.07.25 в 11:35