Полицията издирва 18-годишния Мартин Пенчев Шахънски.
Той е изтърпявал присъда за кражба от 2 години и 9 месеца в затворническо общежитие от открит тип в Смолян, откъдето тази сутрин е избягал.
Мъжът е висок 186 см, с нормално телосложение, кестенява коса, продълговато лице, правилен нос, кафяви очи и татуировки с надписи на ръцете. Няма данни да е агресивен, уточняват от МВР.
Гражданите, които имат допълнителна информация за издирвания или са го забелязали, могат да сигнализират на тел. 112 или в най-близкото РУ. Анонимността им е гарантирана.
Пловдивска медико-диагностична лаборатория осъди след десетгодишна съдебна сага прокуратурата на Република България заради запечатването й по подозрение за работа с фалшиви направления за изследвания, съобщиха от Апелативния съд. Съдът отмени решението на окръжните магистрати, с което е отхвърлен предявеният граждански иск от частната..
От днес започват Дни на Италия в Карлово. Първото издание на феста е тази вечер с концерт на Военния духов оркестър на 61-ва Стрямска бригада и с DJ парти и летен бал на открито. В събота проявите продължават с италиански брънч в градината до библиотеката и с демонстрации и дегустации на италиански кулинарни изкушения – пица, кафе, сладкиши,..
От началото на 2025 година в региона на Южна България се наблюдава значително увеличение на случаите с висцерална лайшманиоза – тежка паразитна инфекция, която засяга вътрешните органи и може да бъде фатална, ако не се лекува своевременно. За това алармират от Клиниката по инфекциозни болести и паразитология към УМБАЛ „Свети Георги“ -..
Окръжната прокуратура в Пазарджик и АДФИ проверяват три сигнала за законови и финансови нарушения от страна на екипа на кмета Петър Кулински. Сигналите са подадени от общинския съветник и бивш кмет на града Тодор Попов и касаят сметопочистването и санирането в общината,. Санирането в Пазарджик е под въпрос, тъй като е нарушен принципът на..
В Панагюрище започва международният фестивал на фойерверките. Сред участниците тази година са Литва, Германия и Португалия. От днес до 15-и юни небето над Панагюрище ще бъде озарявано от впечатляващи илюминации. По традиция събитието привлича фотографи от страната и чужбина, които се съревновават за най- впечатляващите кадри, запечатали небесното шоу..