Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бурна радост в щаба на Тодор Попов в Пазарджик

Кметът на Пазарджик ще бъде избран на балотаж. Това показаха първите прогнозни данни от екзит пол на агенциите Маркет линкс, Алфа рисърч и Тренд. На втори тур със сигурност отива досегашният кмет Тодор Попов, издигнат от местната коалиция "Новото време", който се състезава за четвърти мандат. Разликата обаче е в кандидата, който заема второто място. Според Маркет линкс и Алфа рисърч до балотажа стига бизнесменът Благо Солов, подкрепен от коалиция от 6 партии, начело с БСП. Агенция Тренд обаче дава предимство за второто място на кандидата на ГЕРБ Иван Панайотов. Въпреки неокончателните данни, потърсихме коментар и от тримата - Попов, Солов и Панайотов. Кандидатът на ГЕРБ Иван Панайотов категорично отказа каквито и да било изявления преди да станат ясни окончателните резултати от първия тур на изборите. Антоанета Петричанска разговаря с Благо Солов за спечелената от него преднина и "класирането" му за втория тур на кметските избори в Пазарджик. Необходимо е да подчертаем, че разговорът се води в нощните часове, преди да са ясни резултатите от преброяването на гласовете.

 

Балотаж в Пазарджик няма да има. Това изненадващо обяви досегашният кмет Тодор Попов. Тази нощ  в предизборния му щаб имаше бурна радост и еуфория.

Попов е е убеден, че ще е на кметския стол и през следващите четири години. Припомням, Тодор Попов е начело на община Пазарджик от 2007-ма година - три мандата, през които беше избиран кано независим кандидат и винаги е имал собствена листа общински съветници. За първи път сега той е издигнат от местната партийна коалиция "Новото време" и е първи в листата за общински съветници. 

Интервютата с Благо Солов и с Тодор Попов можете да чуете в звуковите файлове. Те са направени през ноща, когато все още нямаше официална информация за резултатите от изборите.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Официално откриват нов китайски завод за автомобилни части

Днес в Тракия икономическа зона ще бъде официално открит новият завод за автомобилни части на китайската компания „Шанхай Юнисон алуминиеви продукти“.  Проектът  „ЗиЕс Юръп“ се определя като първата китайска индустриална инвестиция в България.  Заводът ще произвежда алуминиеви компоненти за автомобилната индустрия. В него се разкриват 100 нови..

обновено на 29.10.25 в 08:29

Искат отстраняването на председателя на ОбС - Асеновград

Общински съветници са внесли искане за отстраняването от поста на председателя на местния парламент в Асеновград Иван Иванов. Очаква се това да бъде първа извънредна точка в дневния ред на сесията, която започва в 9 ч.  Сред мотивите на  вносителите са несправяне с работата, лоша комуникация и липса на прозрачност, включване на предложения в..

публикувано на 29.10.25 в 07:40

ОбС - Асеновград пак разглежда компенсация за частния превозвач

Ново предложение за финансово компенсиране на загубите на частния превозвач, обслужващ градските автобусни линии в Асеновград, ще разгледа Общинският съвет на днешното си заседание. Докладната е входирана от кмета д-р Христо Грудев и е публикувана на официалната страница на администрацията.  Предлага се да бъдат осигурени близо 94 хил. лева..

публикувано на 29.10.25 в 06:58

Слънчево и тихо време ни очаква днес

Днес ще е предимно слънчево. Сутринта на места в равнинната част от страната ще има условия за намалена видимост или ниска слоеста облачност.  Ще духа слаб, в Източна България до умерен вятър от запад-югозапад. Минималните температури ще бъдат между 1° и 6°. Ще духа слаб до умерен югозападен вятър. Максималните температури ще бъдат между 16° и 21°. В..

публикувано на 29.10.25 в 06:10

Ремонти ограничават трафика в 2 участъка на АМ "Тракия"

Заради ремонти движението в два участъка на АМ „Тракия“ в посока София ще бъде в изпреварващата лента. Ограничението ще бъде в сила от 8 до 18 часа.  Единият участък е между 70-ти и 71-ви километър в област Пазарджик, а другият - на 76-ия километър.  Движението ще преминава в изпреварващата лента.  Продължава ремонтът и на мантинелите при 105-ти..

публикувано на 29.10.25 в 05:30