Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Георги Илиев поставя исторически рекорд

Локомотив (Пловдив) е домакин днес от 16:00 часа на Черно море в мач от 14 кръг на Първа лига, а Георги Илиев ще постави исторически рекорд в българския футбол.

38-годишният халф на пловдивчани ще пренапише вечната ранглиста, тъй като ще стане №1 по участия в елита. Той ще стъпи на роден терен за 455-и път, с което ще изпревари Марин Бакалов.

Интересното е, че Илиев ще запише рекорда срещу родния си тим Черно море, за който има най-много мачове - 318. „Смърфовете“ са му вторият отбор по участия в елита с 80, а за ЦСКА има 56.

Досегашният рекордьор Марин Бакалов оформя постижението си с екипа на Ботев Пд през сезон 1998/99 г., след който слага край на състезателната си кариера. Така Бакалов царува като №1 по мачове в елита точно 20 години.

На 3-та позиция пък е покойната ни футболна легенда Динко Дерменджиев с 447 мача.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Съдийски назначения 3-ти кръг Първа лига

Първенство на България по футбол, срещи от III кръг на Първа лига, съдийски назначения: 1 август 2025 г., петък, 19:00 ч. Спартак (Варна) – Ботев (Враца) ГС: Георги Николов Кабаков АС1: Мартин Веселинов Маргаритов АС2: Желязко Димитров Пилатов 4-ТИ: Георги Петров Стоянов ВАР: Владимир Вълков Вълков АВАР: Денислав Йорданов Сталев СН: Камен Михайлов..

публикувано на 29.07.25 в 17:59

Локомотив завъртя равенство на „Огоста“

Монтана и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в последния двубой от втория кръг на efbet Лига. И двете попадения на стадион „Огоста“ паднаха преди почивката. Филип Ежике (23′) даде аванс на домакините, а Каталин Иту беше точен за „черно-белите“ в 36-ата минута. Точката е първа за отбора на Танчо Калпаков след завръщането му в елита, след като на..

публикувано на 29.07.25 в 09:57
Николай Минков вкарва в два поредни мача за Ботев

Черно море - Ботев 2:1, юноша на пловдивчани с 2 гола за 2 минути

С две попадения на таланта Георги Лазаров Черно море се наложи над Ботев (Пловдив) с 2:1 в зрелищния мач на “Тича” в среща от втория кръг в Първа лига. Лазаров, който е юноша на "канарчетата",  беше точен в 17-ата и 18-ата минута, а до края на първата част Селсо Сидни пропиля и дузпа за домакините. Малко след попаденията Тодор Неделев нацели напречната..

публикувано на 27.07.25 в 21:46

България постигна 3-а поредна победа на Световното по волейбол

Юношеският ни национален отбор по волейбол до 19 години постигна нова победа на Световното първенство в Узбекистан. В може би най-трудния си мач до момента воденият от треньора Мирослав Живков състав спечели срещу Япония с 3:1 (25:23, 27:25, 20:25, 25:16).  В първите два гейма "трикольорите" трябваше да дадат всичко най-добро от себе си. След загубата..

публикувано на 26.07.25 в 18:25

Ален Корошец си тръгна от Ботев Пловдив

Полузащитникът Ален Корошец вече не е футболист на „Ботев“, след като двете страни се разделиха по взаимно съгласие. С „жълто-черния“ екип словенецът записа 44 двубоя във всички турнири, в които се отчете с 2 гола и 2 асистенции. „Благодаря Ви, невероятни фенове, за цялата подкрепа! Желая на Клуба всичко най-добро занапред! Само „Ботев“!“, написа Ален..

публикувано на 26.07.25 в 18:22