Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В ГЕРБ - "Родопи" си вземаме поука и продължаваме напред

В ГЕРБ в община "Родопи" ще направим анализ и ще си вземем поуки от загубата на изборите за кмет на общината. Още в понеделник правим събрания на структурите и тръгваме напред, към следващите избори. Явно не успяхме да убедим хората, че сме по-добри от другите

Така Пламен Спасов, който в 2 последователни мандата управляваше община "Родопи", коментира загубата си на балотажа от кандидата на БСП Павел Михайлов. Той получи 43.22 % или 4 828 гласа, а опонентът му - 51.64 % или 5 769 гласа. 

Според Спасов сред причините за загубата е, че кметове на ГЕРБ са спечелили още на първи тур с убедителна преднина и така хората не са излезли да гласуват на балотажа. Те смятат, че кметът на селото прави благините и не отдават такова значение на кмета на общината. Говоря за големите, "силни" за ГЕРБ села като Ягодово, Крумово, Браниполе, където вложихме доста усилия и спечелихме изборите още на първи тур. 

На 27 октомври ГЕРБ спечели кметските места в Браниполе, Крумово, Оризари и Ягодово, а на втори тур - в Брестовица, Брестник, Устина и Храбрино. Така 8 от 14-те кметства в общината са спечелени от членове на партията на Бойко Борисов. 

Сред причините за изборната загуба са и проблемите с кариерите над Белащица и протестите на жителите, смята доскорошният кмет.

Всички знаеха, че отлично се справяме и на никой и през ум не му минаваше, че ще загубим изборите за кмет на общината, коментира още Пламен Спасов думите на областния координатор на ГЕРБ Георги Мараджиев "Община "Родопи" е моята болка и тъга". 

ГЕРБ ще бъде една конструктивна опозиция на БСП в местния парламент, допълни още Пламен Спасов. 

В 29-местния Общински съвет на "Родопи" ГЕРБ получи 9 съветници, БСП - 7, а МК "Обединени земеделци" - 6. ДПС спечели 3 места, а ЗС "Ал. Стамболийски" и МК "Движение Заедно за промяна" - по 2-ма съветници. 

Цялото интервю с Пламен Спасов е в прикачения файл. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Оразователната среда не е много дружелюбна към децата с диабет

770 000 души в България страдат от диабет, от тях около 2500 са деца. В Световния ден за борба с диабета разговаряме с Мариета Котова, която е председател на Националната асоциация на децата с диабет. Сред най- сериозните проблеми е това, че НЗОК не реимбурсира изцяло инсулиновите помпи, а цената от 400 лева на  месец е непосилна за много семейства...

публикувано на 14.11.25 в 10:29

Дворът на Хуманитарната може да се запази, ако се строи на изток

В двора на Хуманитарната гимназия "Св. Св.  Кирил и Методий" ще бъде построена новата сграда на ОУ „Александър Батенберг“. На последната сесия бе взето решение  за намалени отстояния при проектирането и строителството на новото училище. В същото време от ПП-ДБ продължават да настояват новото училище да бъде изградено върху съседни имоти от..

публикувано на 13.11.25 в 16:23
Мирослав Беляшки

Обвинението срещу мен е върху изопачени доказателства

В Административния съд в Пловдив вчера бе гледано дело по жалба на Мирослав Беляшки срещу отстраняването му от директорския пост в Митница Пловдив. Беляшки се възползва от правото си на отговор, за да обясни повода да подаде жалбата, както и своята гледна точка към задържането му през април тази година и последвалото обвинение за превишаване на..

публикувано на 13.11.25 в 15:58

За да работиш като медицински брат, трябва сърце и усет

Факултетът по обществено здраве ще дипломира първия випуск лекарски асистенти, съобщиха от Медицински университет в Пловдив.  От факултета информират, че средният успех от следването на 14-те завършили е 4.84, а от държавните изпити – 5.12. На тържествената промоция дипломи ще получат общо 187 бакалаври от специалностите „Медицинска сестра“,..

публикувано на 13.11.25 в 12:09
Петър Мишев

Липсата на диалог за бюджет 2026 е притеснителна

Въпреки че синдикатите определят бюджет 2026 като възможен, и те имат съображения към предложената рамка и резерви към начина, по който е изготвен. Икономическият анализатор от КНСБ Петър Мишев подчерта, че липсата на реален социален диалог между държавата, бизнеса и синдикатите тази година е притеснителна. Добави, че това напрежение е..

публикувано на 13.11.25 в 09:56