Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Какво започва/и не от нас „Точно днес“

Ако сме наясно, че не всичко започва от нас, тогава ще бъде ясно, какво започва от нас. Просто. И трудно постижимо. С изборните резултати е същото. Въпреки точните цифри. Интерпретацията им така често  зависи от партийни и други пристрастия, или причини.

Анализираме ги – с политолога Георги Киряков. Официални резултати, мандати и дерибеи,  касиране, грешки, нови проекти.

И питаме новите кметове: какво обещаха на електората и какво ще изпълнят.

Първо интервю като нов кмет, но  с пети мандат кмет на Батак Петър Паунов. Сега като кандидатура на АБВ.

Първо интервю на новия кмет,  но с втори мандат  кмет на родопската община Баните Милен Белчев като кандидатура на ГЕРБ.

Изложба на  икони от  Добрина Бадалова – авторски и от  българските иконографски школи  ще се открие в Малката  раннохристиянска базилика. В обкова на една от иконите е вплетен мотив от Базиликата.

„Любовта никога не умира“- световният мюзикъл на Андрю Лойд Уебър в постановка на Варненската опера идва премиерно в Пловдив. Представя – диригентът Страцимир Павлов.

Във „Великите европейци“ Пламен Асенов представя румънският музикален гений Джордже Енеску.                              Приживе е познат на европейската публика като феноменален цигулар, а в САЩ като блестящ диригент. Като композитор обаче едва през 2002г. „Гардиън” пише за него : „ Моцарт, когото  пропуснахме”.

В „Добро утро,ден!“ продължава срещата с председателя на Пловдивския автомобилен клуб „Ретро“ Дончо Дончев.

Точно днес“. Сряда 6 ноември. От 6 до 9.30




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

"Точно днес" - към края на октомври

Икономика и развитие, политика и въпросителни преди ротацията, говорим по темите на месеца с нашите събеседници "Точно днес". Със социолога Евелина Славкова от агенция Тренд ще прогнозираме процесите, които ще наблюдаваме в разпределението на властта, бюджетните закони и предстоящото въвеждане на еврото у нас. Инж. Пламен Панчев , изпълнителен..

публикувано на 28.10.25 в 15:05

Широко затворени очи "Ден след ден"

България и „Райнметал“ изграждат завод за барут за 1 милиард лева. „Когато дойде централен нападател като г-н Папергер, ще дойде и ляв бек, след това и десен“, каза лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов след подписването на договора с директора на „Райнметал“ Армин Папергер. За инвестицията в отбранителната ни индустрия и последствията от нея..

публикувано на 28.10.25 в 14:43

За изкуството, което ни събужда във „Вход свободен“

Този вторник говорим за събитието „С изкуство за Деня на будителите“, на фондация „Пространства“. Роси Гущерова ще ни разкаже повече. Събитието е съвместно с децата от КСУ„Олга Скобелева“, в Пловдив. В рубриката „Брейнсторминг“ ще си говорим за златната пропорция, време за работа-време за почивка. Очаквайте и рубриката „Предразсъдъци и..

публикувано на 28.10.25 в 09:30

„Точно днес“ – за хората, здравето и доходите

Второто утро на седмицата започваме с важните въпроси, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Рокади в Пловдивския общински инспекторат. От 3 ноември там нов директор ще е Пламен Спасов, бивш кмет на Община „Родопи“. Каква е целта? Ресорният заместник-кмет Анел Славов с отговор на актуалните въпроси. Увеличава ли се..

публикувано на 27.10.25 в 17:06

"Ден след ден" на 27 октомври

Ключов за района на Родопите път е затворен от днес като част от ремонтите заради свлачище отпреди няколко месеца. За хода на възстановителните работи на пътя Девин-Михалково и алтернативите за придвижване в района ще разговаряме с Адриан Петров, заместник-управител на Смолянска област. От депутата от ГЕРБ-СДС Цвета Караянчева ще разберем какви..

публикувано на 27.10.25 в 14:33