Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

И в петия мандат няма да имам проблем в ОбСъвет-Батак


Кметът пети мандат на Батак Петър Паунов кандидат на АБВ, и  избран още на първия тур, коментира своя изборен резултат, като израз на доверието на хората, които гласуват за неговия избор за пети пореден мандат.

Само на първия си мандат се явих на балотаж. След това съм избиран още на първи тур. Хората ме познават и ми гласуват доверие, каза  кметът и добави, че община Батак е от малкото, в които няма купуване на гласове. 

Петър Паунов е с изборен резултат 54,06 %. Кандидатът на  БСП с 21,76 %, следва  ГЕРБ с  20,90 %.  

Предишните четири мандата Пануов беше кандидатура на БСП, подкрепян и от АБВ, но след като през 2015г. напусна БСП, сега кандидатурата му е само от АБВ. 

В предишния му мандат, съветници от ГЕРБ искаха оставката му, а срещу него прокуратурата повдигна обвинение за превишаване правата като кмет с продажба на държавна земя. В края на лятото, Специализираният наказетелен съд върна обвинението срещу него  на прокуратурата. Очаква се окончателното решение,  за което Паунов  днес каза: Аз винаги съм вярвал в справедливостта на българския съд и няма да бъде различно и  окончателното решение на следващата инстанция. 

При тази ситуация как ще се работи в новия Общински съвет ? И при конфигурация на общинските съветници: ДПС със седем съветници, ГЕРБ с трима, АБВ с двама и БСП с един ?  Отговорът на кмета : Колаборацията в нашия Общински  свет винаги е била една и съща, от партиите ДПС, ГЕРБ,АБВ и БСП. Аз винаги съм работил с тях и мисля, че и сега няма да имам проблем с тях. В крайна сметка всички работим в интерес на общината и всички решения, които се предлагат,  са именно затова. 

Петър Паунов, каза още, че бюджетът на общината е малък и той не разчита на него, а на инфраструктурни проекти.

Цялото  интервю с Петър Паунов е в звуковия файл.  



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Партиите не искат предсрочни избори, страх ги е от нов играч

Социологът Евелина Славкова от агенция Тренд  коментира политическата ситуация в момента,  предстоящата ротация на председателя на Народното събрание и мотивите зад действията на ГЕРБ на фона на тежка криза в управляващото мнозинство.  Според нея след  управляващото мнозинство  са успели да излязат бързо от тази криза и то само с една промяна -..

публикувано на 29.10.25 в 10:19

Реставрирана е къща "Недкович"- домът с най-богатата украса

Как приключва годината за Старинен Пловдив, разговор с проф.  Елена Кантарева-Дечева , директор на общинския институт. За ремонтите на знакови къщи в Стария град и за новите проекти, които ще следим и догодина. "Най-важният проект за реставрация беше знаковата къща "Недкович" в Стария град", каза проф. Кантарева. Тя припомни, че сградата не е била..

публикувано на 29.10.25 в 10:04

Проектът VITA THERMAE - новите пътища на археологията

През 2026 година Националният Aрхеологически Резерват – Хисаря ще отбележи своята 50-годишнина, за очакваните събития и за реализирания проект Вита Терми - говорим в програма "Точно днес" с  доц. Митко Маджаров , директор на Археологическия музей в курортния град. Проектът носи визията от реалността към виртуалността – новите пътища на..

публикувано на 29.10.25 в 07:55
Емил Кабаиванов

Без завод за барут военната ни промишленост няма бъдеще

Заводът за барут и боеприпаси, за който германското дружество Райнметал и ВМЗ-Сопот сключиха споразумение, ще бъде изграден върху имот от 518 декара край карловското село Кърнаре. Затова на заседание на Общински съвет Карлово в четвъртък ще се разгледа заявлението на изпълнителният директор на ВМЗ Иван Гецов за промяна на предназначението на..

публикувано на 28.10.25 в 16:52

В България липсва контрол на качеството на водата от ТЕЦ

В топлата вода в Пловдив, Плевен и София има опасни бактерии, зарази и недостатъчно хлор. Това сочи изследване на „Активни потребители”, откъдето предупреждават, че при занижена имунна система ползването на заразена създава рискове за здравето.  Д-р Сергей Иванов от „Активни потребители” е молекулярен биолог и вирусолог. Той обясни, че пробите са взети..

публикувано на 28.10.25 в 15:48