За една година джебчийските кражби са намалели от 113 през 2018 г. на 57, взломните кражби - от 382 до 284 през тази година, домовите кражби - от 454 на 332. Грабежите са спаднали от 99 през миналата година на 83 през тази година. Големи успехи отчитаме и при борбата с нелегалните цехове за тютюн и акцизните стоки без бандерол, допълни още директорът на пловдивската полиция.
Той обясни, че веднага след полагането на клетва от всички новоизбрани кметове на общини в региона, ще се срещне с всеки един от тях, за да обсъди криминогенната обстановка и да се набележат мерки за нейното овладяване. Идеята е да във всяко населено място да има максимално често полицай. За целта разкрихме и доста полицейски приемни, допълни ст. комисар Рогачев.
С множество прояви пловдивската полиция ще отбележи днешния си професионален празник. Утре на площадката пред спортна зала "Чайка" в Пловдив ще има демонстрации на възможностите и оборудването на специализираните полицейски сили.
Директорът на пловдивската полиция честити професионалния празник на всички полицаи и им пожела здраве, дълъг и щастлив живот и много успехи в личен и професионален план.
За постигнати трайни резултати, безукорно поведение, проявена инициативност и професионализъм при изпълнение на служебните си задължения са наградени 295 служители на пловдивската полиция. От министъра на вътрешните работи предметна награда – огнестрелно оръжие, получи главен инспектор Мирослав Петков, началник на сектор в отдел “Криминална полиция”. Други 4 служители са отличени с грамоти. Със заповед на главния секретар на МВР на 11 служители е обявена благодарност и писмена похвала.
Цялото интервю с Йордан Рогачев можете да чуете в звуковия файл.
Очаква се първите екипи с летателна техника по механизма на ЕС да пристигнат на Летище Пловдив в 14:00 часа, съобщава БТА. Активирахме механизма за гражданска защита на ЕС, очакваме четири хеликоптера и два самолета, които от днес следобед започват да пристигат в България и след преминаване на процедури, свързани с безопасността на екипажите,..
Червен код за горещо време издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за 11 области у нас. За останалите региони предупредителният код е оранжев. Очакват се и гръмотевични бури след пладне в западните райони. Сред застрашените от пиковите жеги е и Пловдивска област. Днес ще бъде слънчево, след обяд - отново много горещо...
Повечето зеленчуци продължават да поевтиняват по тържищата, сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), предаде БТА. Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, обаче се покачва, макар и минимално. Тази седмица той се повиши с 0,86 процента до 2,204..
От 14:00 ч. до 19:00 ч. днес се ограничава трафикът на тежкотоварни автомобили над 12 т по автомагистрала (АМ) „Тракия“ в участъка от Стара Загора до София, в платното в посока столицата, съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ). Мярката се предприема пилотно предвид много интензивния трафик в края на седмицата в посока от морето към София..
И за днес, и за утре е обявен червен код за опасно горещо време, не само в Пловдив , а и в още над 10 области на страната с очаквани температури над 41 градуса по Целзий. Още в 10 часа сутринта, продължиха предупредителните съобщения от системата BG-Alert по мобилните телефони на фона на силен звуков сигнал: Предупреждение! Високи..