В Окръжен съд - Пловдив започва делото срещу арменския гражданин Сергей Харутюнян, който миналото лято простреля след скандал пловдивски охранител.
До инцидента на 29 юни миналата година се стигна след като три дни преди това Сергей и компанията му отишли на нощна дискотека. Там обаче агресивното им поведение предизвикало остър конфликт с един от бодигардовете – Атанас Карастайков. Размяната на реплики прераснала в сбиване с участието на другите охранители, в което пострадал един от групата на арменеца.
Решен да отмъсти за обидата, след три дни Сергей Харутюнян рано сутринта причакал пред дома му на прибиране от работа Атанас Карастайков и го прострелял с пистолет няколко пъти в краката. След това арменецът се качил на паркирания наблизо джип и отпътувал за Слънчев бряг, където заедно със съучастници си бил приготвил алиби.
Въпреки това той бе бързо разкрит и заловен. Серегей има няколко предишни присъди за насилие, хулиганство и наркотрафик.
За това престъпление той може да получи лишаване от свобода за срок от 15 до 20 години, доживотен затвор или доживотен затвор без замяна.
Георги Търлев е избран за кмет на пазарджишкото село Драгор. На балотажа той получи подкрепата от над 410 души, което му осигури победата. Местните жители му гласуваха доверие за управлението на селото през следващия мандат. Търлев беше излъчен от ПП-ДБ. Негов конкурент на балотажа бе Асен Чавдаров от "Земеделски народен съюз".
Има съмнение за хранително отравяне в детска градина в Пловдив. Сигналът проверяват здравните власти и Агенцията по безопасност на храните. Десетки деца са потърсили лекарска помощ в петък вечерта, след като още през деня, докато са били в детското заведение, са проявили симптоми на неразположение. Има настанени и в болница, предаде Нова тв...
Жълт код за ниски температури издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за 10 области в Североизточна България. Днес над по-голямата част от страната ще бъде предимно слънчево, сочи прогнозата на НИМХ. Предимно значителна облачност ще има над западните райони, но само на отделни места е възможно да превали слаб сняг. Преди обяд..
Скиор на 37 години загина днес на пистата „Мечи чал“ край Чепеларе , съобщи за БТА говорителят на Областната дирекция на МВР Елена Стоилова. Сигналът за инцидента е подаден в 10:16 часа. Стоилова посочи, че според подадената информация скиорът е паднал в гората край пистата. Бил е в безсъзнание, със следи от наранявания по тялото. Установено е, че..
Днес ще се проведе втори тур на частичните местни избори за кмет на село Драгор, община Пазарджик. Както и при първия етап, екипи на районното управление и областната дирекция на МВР в Пазарджик ще се грижат и следят за нормалното протичане на изборния ден в населеното място. До избора се стигна след кончината на Георги Цонев, който..