България ще домакинства на Унгария в полуфинал от Лигата на Нациите, а при успех "лъвовете" ще премерят сили с победителя от другия полуфинал между Исландия и Румъния за място на Евро 2020.
Националите бяха изтеглени в поток "А", където са още Исландия и Румъния. Сблъсъкът с унгарците ще се играе на 26-и март на националния стадион "Васил Левски".
При успех, българите ще бъдат домакини и на решаващия финален мач, който ще се изиграе на 31-ви март, а съперник ще е победителят от двойката Исландия - Румъния.
"Това си е един изключително сериозен мач. Ще подходим много отговорно срещу Унгария. Ние винаги трябва да сме доволни от съдбата, но футболът си е футбол. Жребият си е жребий, но всичко си зависи от нас. Не съм правил предварителни сметки. Нека да не изпадаме в еуфория и в исторически неща. Историята е, когато всичко се случи", заяви националният селекционер Георги Дерменджиев от Нион.
Ето и останалите двойки за плейофите:
Поток "В": Босна и Херцеговина/Северна Ирландия - Словакия/Ирландия
Поток "C": Норвегия/Сърбия - Шотландия/Израел
Поток "D": Грузия/Беларус - Северна Македония/Косово.
Националният отбор на България по волейбол за мъже до 19 години се класира за четвъртфиналите на iветовното първенство в Ташкент след изключително драматично победа над САЩ с 3:2 (25:22, 25:23, 20:25, 14:25, 16:14). Тимът, воден от Мирослав Живков, поведе с 2:0 гейма, но допусна обрат, като в тайбрека американците пропуснаха три поредни мачбола, но..
Първенство на България по футбол, срещи от III кръг на Първа лига, съдийски назначения: 1 август 2025 г., петък, 19:00 ч. Спартак (Варна) – Ботев (Враца) ГС: Георги Николов Кабаков АС1: Мартин Веселинов Маргаритов АС2: Желязко Димитров Пилатов 4-ТИ: Георги Петров Стоянов ВАР: Владимир Вълков Вълков АВАР: Денислав Йорданов Сталев СН: Камен Михайлов..
Монтана и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в последния двубой от втория кръг на efbet Лига. И двете попадения на стадион „Огоста“ паднаха преди почивката. Филип Ежике (23′) даде аванс на домакините, а Каталин Иту беше точен за „черно-белите“ в 36-ата минута. Точката е първа за отбора на Танчо Калпаков след завръщането му в елита, след като на..
С две попадения на таланта Георги Лазаров Черно море се наложи над Ботев (Пловдив) с 2:1 в зрелищния мач на “Тича” в среща от втория кръг в Първа лига. Лазаров, който е юноша на "канарчетата", беше точен в 17-ата и 18-ата минута, а до края на първата част Селсо Сидни пропиля и дузпа за домакините. Малко след попаденията Тодор Неделев нацели напречната..
Юношеският ни национален отбор по волейбол до 19 години постигна нова победа на Световното първенство в Узбекистан. В може би най-трудния си мач до момента воденият от треньора Мирослав Живков състав спечели срещу Япония с 3:1 (25:23, 27:25, 20:25, 25:16). В първите два гейма "трикольорите" трябваше да дадат всичко най-добро от себе си. След загубата..