Траекториите на дипломацията и териториите на прагматичността са фокус в избора на теми „Точно днес“.
За успешната промяна - цел на българското образование чрез иновации, споделяне на добри практики и перспективи за реализация на качествено обучени млади хора - два предстоящи разговора:
Преди старта на международната конференция на тема „Как да бъдем иновативни в училище“ чуйте Мария Гайдарова – председател на фондация „Световен образователен форум България“, организатор на събитието.
250 работници от 8 предприятия ще се квалифицират и преквалифицират в първите месеци на 2020 г. в новооткрития Център за професионално обучение ТРАКИЯ в индустриална зона Раковски, част от „Тракия икономическа зона“. За адаптирането на университетски програми за бизнеса за първи път в страната по съвместна инициатива за стратегическо партньорство между бизнеса и заместник-ректора на Университета за хранителни технологии проф. Николай Менков – чуйте изпълнителния директор на ТИЗ и създател на обучителния център инж. Пламен Панчев.
Протоколът или конкретиката белязаха снимката от срещата на българския премиер Бойко Борисов с американския президент Доналд Тръмп.
За баланса между очакванията и реалностите свързани с визитата на премиера Бойко Борисов в САЩ и сигналите, които дава срещата с ключова дума „сигурност“ с детайлите около модернизацията на въоръжените ни сили, диверсификацията на енергийните източници и енергийната независимост на страната, визите, търговията, инвестициите – събеседник: международният анализатор Петко Георгиев.
Във времето след 9 ч.ще разлистим описаната в 1000 изстрадани страници история на българските евреи преимуществено в периода 1929-1945 г.., преди представянето й в залата на Организацията на евреите „Шалом“. Разговорът с автора на книгата „Две знамена на ционизма – синьо, но също и червено“ Шломо Шеалтиел е изтъкнат израелски историк от български произход, изследовател и преподавател.
А в рубриката „Добро утро, Ден“ чуйте почетния консул на Италия в Пловдив Джузепе Ди Франческо. С него споделяме първите минути от утрото тази седмица.
За цените, бойкота, мерките и контрола ще си говорим в първите часове на петъка. И за парите в хазната в опит да се отговори на изисквания, желания и реалност. Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от БВП, без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи..
Контрол върху цените на най-потребяваните стоки е сред най-дискутираните теми напоследък. След потребителския бойкот в Хърватия, разпространил се и в други съседни балкански страни, у нас също се подготвя такава протестна акция. От своя страна политици, както и президентът, също излязоха с предложения по темата. Защо се прави това и каква би била..
В поредния февруарски епизод на "Уроци по щастие", разговаряме с психолог Петя Георгиева за предизвикателствата в отношенията. Споделяме подробности и за предстоящо събитие насочващо вниманието ни към проблемите на пътя. Идеята на "SAFER Behind the wheel" е да ограничи инцидентите, предизвикани от невнимателно, агресивно, неадекватно шофиране и..
Четвъртък утро на 6 февруари по темите: възможен ли е ДЗИ по математика, вейпове и тинейджърската мода, боевете между депутатите в НС и красноречието им с неясни мотиви. Нашите събеседници са Жюстин Томс от УС на асоциация "Родители", д-р Пламена Стоименова от катедра "Патологична физиология" на Медицински университет - Пловдив, Страхил..
Ботокс е една от най-използваните в последните дни дума. А и първата тема в следобедната програма е свързана с нея. Какви са рисковете от изполването на ботулиновия токсин, къде може и къде не може да се поставя, ще има ли ефект от проверките, разпоредени от здравното министерството? Определя ли цената качеството за сметка на последствията? Въпросите в..