По-малко от месец след местните избори – част от обещанията вече са в миналото. Не само Пловдив, но и София увеличава налози. За следизборната реалност във финансите на Община Пловдив ще говорим в утрото на 28 ноември. Наш събеседник ще бъде Илия Кирчев, заместник-кмет на Пловдив.
Защо Комплексен онкологичен център предприе строги мерки срещу лошото отношение към пациентите, включително и финансови санкции – този въпрос ще отправим към доктор Парашкев Цветков, директор на лечебното заведение.
И още теми „Точно днес“:
Възможни ли са компромиси между синдикати и работодатели за изплащане на болничните? Разговор с Васил Велев, председател на Асоциацията на индустриалния капитал в България.
Очаквайте и интервю на Галя Митева с Владимир Гаджев, автор на книгата за Милчо Левиев „Артистът не е самотен остров“.
В зона „Култура“ на Радио Пловдив ще чуете професор Даниела Дженева, която ще разкаже за концерта-спектакъл по повод 45 години от създаването на катедра „Хореография“ към АМТИИ.
А в „Добро утро, ден!“ – наш гост е Джузепе Ди Франческо, почетен консул на Италия в Пловдив.
Балансът между времето и емоциитепоставяме на фокус в неделното утро. Времето и емоциите, които отдаваме на служебните си ангажименти и семейството е навярно най-важното жонглиране в ежедневието! Но, но колко и постижим ли е въобще мечтания баланс? Поглеждаме проблема през психомоторна терапия. Методът се основава на научни концепции от..
В „Добро утро, ден!“ тази седмица ни гостува Лана Петкова, учител по йога, соционалитик, иконописец и може би една от най-известните украинки в Пловдив. Родена е в Харков, но преди 30 години любовта я води в града под тепета, където намира и своята реализация. Създава собствена програма, която кръщава Ланетика. Според Лана йога дава сила и..
Днес във “Вход свободен” имамае среща с виртуозния китарист Ангел Демирев, когото публиката има шанс да чуе довечера на пловдивска сцена. Във втората част на предаванвто очаквайте поета с китара Иван Ненков, който послучай днещния празник ще включим директно от Несебър, за да сподели радостта на древния град и малко сол от новите си творби...
На 15 август отбелязваме един от големите християнски празници. Ще се пренесем в богослуженията на катедралния храм "Успение Богородично" в Пловдив и в Бачковския манастир , където пристигат богомолци от цялата страна. Репортажите ще са на Даниела Добрева и Антоанета Петричанска. Темите на август разказваме с: ~ Михаил Косев за земеделието,..
Тази седмица гост в рубриката „Добро утро, ден“ е историкът и университетски преподавател Видин Сукарев. Завършва специалност „История“ във Великотърновския университет през 2000 г. От 2003 г. работи в Регионален исторически музей – Пловдив. Занимава се с проучвания върху историята на българската култура, културно-историческото наследство, местната..