Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Очакваме добър диалог и с новия социален министър

Александър Сиди
Снимка: БГНЕС

Очаквах промени в социалното министерство, но е и оставка на министър Бисер Петков, каза Александър Сиди, депутат от ВМРО. Нямаше такива индикации и на последното заседание на парламентарната социална комисия.

Той беше човек, който виждаше проблемите,  но очевидно не са му стигнали силите да ги промени. Като цало обаче диалогът с министъра беше добър.

Няма напрежение между нас и ГЕРБ по тази смяна на министъра, въпреки, че коалиционният съвет ще се проведе след като оставката вече е факт.

Въпреки това, очакването е да не се стига до конфликти в министерството и да работят добре с новия министър Деница Сачева.

По отношение на последите точки на напрежение в сектора депутатът открои очакваните по- ниска втора пенсия и проблемът с фалшивите болнични.

Втората пенсия се оказва пълен крах, но налагането на нова социална система няма как да стане за ден- два. Натрупването на достатъчни средства може да отнеме до 70 години, както прогнозират експертите.

По отношение на болничните – проблем има и той не може да бъде прехвърлян върху добросъвестно плащите хора.

В разговора Александър Сиди обяви, че темата за Истанбулската конвенция е затворена за нашето общество, не само заради общественото неприемане, но и заради прознесеното решение на КС, който я определи като несъответстваща на Конституцията.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
проф.Георги Рачев

Истинско лято през август

След горещите юлски дни август започва с нормална температура за сезона и се очертава да е с максимални температури между 32 °- 36°, коментира в програма "Точно днес" проф. Георги Рачев, климатолог и преподавател в СУ "Св. Климент Охридски". Според него за района на Пловдив не се очакват големи горещини, поне до голяма Богородица. " За района на..

публикувано на 01.08.25 в 10:46

Очакваме подкрепа от ОбС, за да решим хаоса с тротинетките

Очакава се на предстоящата сесия на Общинския съвет в понеделник да бъде гласувано предложението на групата на „Продължаваме промяната – Демократична България“, което цели да въведе ред в ползването на електрическите тротинетки в Пловдив. Проектът за наредба беше публикуван за обществено обсъждане още юни.   Пет години след като държавата..

публикувано на 31.07.25 в 14:10

Тръгва национален поход по стъпките на Хаджи Димитър

За девета поредна година националният туристически поход „Последният път на Хаджи Димитър“  ще премине по стъпките на войводата и ще пресъздаде последните дни от живота му.  Инициативата е посветена на 157 години от смъртта на революционера и загиналите за българската свобода.  Тридневеният поход започва от днес с маршрут от връх Бузлуджа през..

публикувано на 31.07.25 в 11:10

Тази година надхвърлихме и най- лошите прогнози за пожарите

В Блъгария липсва превенция, както и адеватна техника за гасене на пожари, казав предаването "Точно днес" доц. Момчил Панайотов. Той е преподавател по “Дендрология” в Лесотехническия университет, занимава се активно с проучвания на планински гори и е един от авторите на “Оценка на риска от стихийни пожари в България”, изготвен по поръчка на..

публикувано на 31.07.25 в 10:54

България става страна дестинация за трафик на хора

В международния ден за борба с трафик на хора говорим за проблема и неговите измерения. Националната телефонна линия за борба с трафика на хора отчита увеличение на сигналите за незаконна миграция. Тревожен е и ръстът на случаите, свързани с непълнолетни.  Според  Диана Китова, мениджър на Националната телефонна линия за борба с трафика на хора,..

публикувано на 30.07.25 в 10:43