Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Тервел с 3 кг. по-тежък от Уебстър, галата започва в 18:00

| обновено на 14.12.19 в 10:32

Битката между двамата боксьори е на 14-ти декември в зала „Колодрума” в Пловдив. Тервел Пулев се оказа с три килограма по-тежък от съперника си Дешон Уебстър, с когото ще се срещне утре на боксовата гала-вечер в зала "Колодрума" в Пловдив. Те ще се състезават за междуконтиненталната титла в полутежка категория на WBA. Българинът тежи 90,650 кг, а опонентът му - 87,700 кг.

Всъщност, оказа се, че Тервел е с 50 грама по-тежък от разрешеното в катерогията, затова се наложи да бъде повторно претеглен без бельо зад кулисите.

Кантарът мина нормално, нямаше закани и лоши погледи.

Тегленето на всички 20 боксьори, които ще вземат участие в боксовата гала-вечер, бе извършено на специален подиум в "Пловдив Плаза мол", като всички съперници проявиха нужното уважение един към друг.

Стана ясно, че началото на състезанието се измества с час по-рано и ще започне в 18:00 часа, а срещата между Пулев и Уебстър ще бъде с начало 22:30 часа. Преди това привържениците на бокса ще видят още 9 атрактивни мача.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Ивайло Марков подписа с Локомотив

ПФК Локомотив Пловдив подписа договор с Ивайло Марков. Крилото е деветото ново попълнение на „черно-белите“ за това лято. Нападателят е с контракт за две години, уточниха от „Лаута“. Ивайло Марков е роден на 21.10.2004 година. Юноша е на Левски. В своята кариера е играл за Славия II, Чавдар (Етрополе), както и за първия и втория тим на ЦСКА 1948. Има..

публикувано на 14.07.25 в 18:01

Ботев обяви девето ново попълнение

Таилсон Пинто Гонзалвеш е деветото ново попълнение в лятната селекция на Ботев! Бразилското крило, което е родом от Сао Пауло, ще подсили нападението на „канарчетата“. За последно 26-годишният футболист бе част от румънския Политехника Яш, а преди това е носил екипа на бразилския гранд Сантош. Таилсон ще направи първата си тренировка с..

публикувано на 14.07.25 в 17:59

Над 3 500 000 лева ще струва новото осветление на "Лаута"

3 600 000 лева най- много ще струва новото осветление на футболното игрище на стадион Локомотив-Пловдив – става ясно от обявената днес обществена поръчка от местната власт. Тя е за проектиране, строителство и надзор. Новото осветление на Лаута трябва да бъде монтирано върху козирките на четирите трибуни. Към момента са напълно изградени и..

публикувано на 14.07.25 в 14:28

Три от световните шампионки по волейбол са от "Марица"-Пловдив

Три от световните ни шампионки по волейбол за девойки до 19 години са възпитанички на Марица – Пловдив. Дарина Нанева, Александра Китипова, които бяха в титулярния състав и Елисавета Сариева заедно с останалите националки се завръщат днес следобед от Хърватия, където на финала победиха отбора на САЩ с 3 на 1 гейма.  Поздравления към националките и..

публикувано на 14.07.25 в 10:50

Локомотив подписа с четирикратен шампион на Румъния

Локомотив (Пловдив) подписа договор с Каталин Иту. Полузащитникът е осмото ново попълнение на „черно-белите“ за това лято. Той е с контракт за две години. Каталин Иту е роден на 26.10.1999 година в Румъния. Юноша на Академия Хаджи и Клуж. В своята кариера е играл за тимовете на Клуж, Динамо (Букурещ), Политехника (Яши) и Крумовград. Има двубои и за..

публикувано на 13.07.25 в 18:18