Феновете на Локомотив Пловдив ще протестират този уикенд пред Община Пловдив. И в двата почивни дни те ще настояват за равенство между клубовете, след като стана ясно, че държавата ще финансира строежът на стадион "Ботев".
Според привържениците на черно-белите Подготвяната схема ще ощети не само футболните фенове, но и хилядите обикновени граждани, данъкоплатци и гласоподаватели.
Според тях обещанието на местната власт, че ще се търси финансиране за тренировъчната база на Локомотив не е достатъчно условие за гарантиране на равнопоставеността между двата клуба.
Ние не сме против да се строи стадион „Ботев“ – хоби-проектът на Цветан Василев, но настояваме същата по размер инвестиция да бъде направена и за Локомотив, а не както се очертава на едните да бъдат дадени 30 милиона, а на другите само 3 милиона лева. Ако това не може да стане, тогава нека всички предвидени средства да бъдат вложени в стадион Пловдив, който е на всички пловдивчани и е от огромно обществено значение за града ни, пишат в призива си за двудневните протести феновете..
Протестът в събота е от 14.00 часа, веднага след Черно-бялата Коледа пред Община Пловдив, а в неделя, 15.12.2019 г., в 11.30 часа отново пред Общината. Готви се и шествие до "Лаута"
Левски се класира за плейофния кръг на Лигата на конференциите, след като победи Сабах в Баку с 2:0, в реванша от 3-ия предварителен кръг. Радослав Кирилов изведе тима на Хулио Веласкес напред в резултата пет минути преди края на първото полувреме, а резервата Мазир Сула се разписа в самия край. Така "сините" продължават напред с общ резултат 3:0 и ще..
Марица (Пловдив) продължава напред в турнира за Купата на България, след като победи убедително с 3:0 Асеновец в мач от първи кръг на Областния етап в надпреварата. Треньорският щаб на Марица направи цели седем промени в стартовия състав за този мач, а участие в него записаха почти всички млади футболисти от групата. Официален дебют с екипа на..
Националът Симеон Петров направи първа тренировка с новите си съотборниците в Ботев Пловдив. „Канарчетата“ обявиха трансфера на централния защитник във вторник вечерта, без да разкриват финансови параметри по сделката с унгарския Фехервар. Централният защитник ще носи фланелка с №87. Той ще бъде картотекиран в БФС за съботното регионално дерби срещу..
Треньорът на волейболния Локомотив Авиа Найден Найденов потвърди сензационната новина, че най-добрият българския волейболист в последните години Матей Казийски е пред завръщане в България и ще облече екипа на Локомотив. „Да, разбрахме се с Матей. На 90% всичко е уредено, но все пак той трябва да се върне и да подпише договор. Това е отлично новина, не..
Сензационен трансфер в българския волейбол! След 20 години на най-високо ниво в чужбина, Матей Казийски се завръща у нас, за да играе за вицешампиона Локомотив Авиа (Пловдив). 40-годишният волейболист се присъединява към пловдивския тим с едногодишен договор и в предстоящия сезон ще се опита да спечели първата си шампионска титла на България. От..