Темите – злободневни, проблемите – с трудни решения са на познатата ни територия – здравеопазване, промени в законодателството и в бизнес средата. Между 8.00 и 9.00 ще говорим за тях.
Но в зимното утро и ще си спомним и за лятото.
Студентите от специалността „Етнология“ на ПУ „Паисий Хилендарски“ ще представят на традиционен студентски форум под надслов „Етноложко и антроположко лято 2019“ резултатите от срещите си с хора от с. Свежен и проучванията си свързани с локалните измерения на културата, историческата памет и материалното и нематериалното културно наследство. По темата чуйте доц. д-р Меглена Златкова – ръководител на катедра „Етнология“.
Частните болници да провеждат конкурс при закупуване на лекарства, за да подлежат на същите условия като държавните, и изписването на лекарствата да не се осъществява чрез източване на касата и под натиск на лобисти в драстично разминаване на цените им около 7 пъти.
След като министърът на здравеопазването Кирил Ананаиев се ангажира с промяна в закона за обществените поръчки, днес ще питаме уместно ли е подобно решение и до какво ще доведе то – коментар на д-р Нигяр Джафер от парламентарната здравна комисия.
Парламентът прие окончателно новия Закон за маслодайната роза. Изчистени ли са в него спорните въпроси и ще гарантира ли той на ангажираните в бранша адекватни условия за работата им? По темата ще разговаряме с изпълнителния директор на Българската национална асоциация етерични масла, парфюмерия и козметика Гергана Андреева.
В минутите за култура след 9 ч. ще ви поканим на изложбата на художника Матей Матеев. В галерия „Резонанс“ той представя платна и сюжети под надслов „Момиче с китара“. Интервюто е на Галя Митева.
А първите минути на утрото и в петък ще бъдем в компанията на актьора от Пловдивския драматичен театър Петър Тосков. Той е гост в рубриката „Добро утро, ден“ тази седмица.
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...