Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Бойко Борисов прие фенове на Ботев (Пловдив)

Министър-председателят Бойко Борисов прие днес делегация на привържениците на Ботев(Пловдив). В нея бе бащата на убития в Солун фен Тоско Бозаджийски.

На срещата присъстваха също главният прокурор Иван Гешев и министърът на правосъдието Данаил Кирилов.

Привържениците на "жълто-черните" ги запознаха с подробности около убийството на Тоско Бозаджийски, както и с липсата на адекватна реакция от страна на гръцките институции. Те получиха категорична подкрепа и обещание за съдействие от българската държава.

Бойко Борисов е наредил да се задействат всички механизми по международно сътрудничество, да се поиска цялата информация по разследването и установяване ефективността му в Гърция.

Говорителят на главния прокурор Сийка Милева обяви, че Иван Гешев пък от своя страна е наредил да се образува досъдебно производство и у нас, което ще бъде под надзора на Върховна касационна прокуратура.

Беше повдигната и темата за довършването на стадион "Христо Ботев". "Обещал съм ви, ще го построим", бе категоричният отговор на премиера.

Кампанията "Справедливост за Тоско" продължава, като тази събота от 11:00 часа пред сградата на посолството на Република Гърция в гр. София ще се проведе символичен протест с искане за разкриване на истината около убийството на Тоско Бозаджийски и справедливи наказания на виновните с цялата строгост на закона.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Тодор Неделев се завръща за мача с Локомотив (Сф)

Отборът на Ботев (Пловдив) започна подготовката си за мача с Локомотив София. Срещата от 4-ия кръг на Първа лига е в неделя (10.08) от 21:15 часа на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив. Тодор Неделев тренира наравно със своите съотборници, похвалиха се от клуба.  Припомняме, че Неделев пропусна злощастната загуба от Арда с 0:5 заради мускулен проблем,..

публикувано на 07.08.25 в 18:01

ПФК Ботев с искане за разследване на Ел Хатиб

От Ботев излезнаха с ново изявление относно мача с Арда и скандалния червен картон, който бе отсъден на Андрей Йорданов след намесата на съдията на ВАР – Васимир Ел Хатиб. Публикуваме го без редакторска намеса: ИЗЯВЛЕНИЕ от Илиян Филипов и Ръководството на ПФК Ботев Пловдив След решението на Съдийската комисия към БФС, с което съдията Ел Хатиб беше..

публикувано на 07.08.25 в 17:59

Димо Бакалов премина в Спартак (Пловдив)

Димо Бакалов е най-новото име в състава на Спартак (Пловдив). Офанзивният футболист носи със себе си сериозен опит – в кариерата си е петкратен шампион на България и двукратен носител на Купата на България с Лудогорец. Играл е още за Берое, Локомотив (Пловдив), Локомотив (София), Марица (Пловдив) и Черноморец (Бургас). С опита си Димо Бакалов ще..

публикувано на 06.08.25 в 16:56
Видол Сейменски

Локомотив разтрогна с Видол Сейменски

Локомотив (Пловдив) разтрогна по взаимно съгласие с централния защитник Видол Сейменски. Двете страни постигнаха споразумение и защитникът вече не е част от „черно-белите“. Целият футболен път на Сейменски минава през детско-юношеската школа на Локомотив. Над 12 години той е бил част от различните гарнитури в академията, като за последно се състезаваше..

публикувано на 06.08.25 в 16:40

От "Ботев" искат мача с "Арда" да се преиграе заради съдийските решения

От ръководството на Ботев (Пловдив) съобщиха, че са изпратили официално писмо до Спортно-техническата комисия на Българския футболен съюз с искане за преиграване на мача с Арда Като причина за своето искане от управата на “канарчетата” посочват решенията на главния съдия Драгомир Драганов и съдията на ВАР - Васимир Ел-Хатиб. Както е известно,..

публикувано на 06.08.25 в 16:12