Нужно ли е законово регламентиране на грижата за дементно болните у нас – социалният психолог Ирина Илиева, изпълнителен секретар на Гражданско Сдружение „Алцхаймер България" в едно интервю, предизвикано от случая с брутално отношение в Центъра за настаняване на хора с деменции в Пловдив.
Според Ирина Илиева е идвала в Пловдив в същия център през 2018 година. Тогава тя и експертите с нея констатират, че това не е място, където могат да пребивават възрастни хора с деменция. Самата обстановка не предразполага, стаите са малки и са строени за друго предназначение, смята Илиева. По думите й в България няма обучение на болногледачи за хора с демеция, а те изискват специфични грижи.
Около 100 000 са хората в България с подобни проблеми, каза Илиева. Тя посочи, че много често у нас се бъркат двата типа заболявания - тези с психотични разстройства и тези с деменция.
Планираме на 21 март да поканим всички евродепутати, които поемат ангажименти към хората с деменция, ще поканим и властимащите, за да видим как ще продължим нататък. Това каза в заключение пред Радио Пловдив Илиева.

“Науката е много повече начин на мислене отколкото натрупано знание.” — Карл Сейгън. Този цитат ще видите началото на един архив , който събира 14 седмици от моята работа по темата за еврото. Започнах тази кампания не за да давам готови отговори, а за да споделям начина на мислене на един икономист, когато обществото е на ръба между..
Няколко ключови приоритета обединиха участниците по време на VII-ия Национален конгрес на Българския лекарски съюз ( БЛС) с международно участие „Политики в здравеопазването“. Според з ам.-председателя на БЛС д-р Иван Маджаров з адачата на Съсловната организация е да отстоява професионални и устойчиви решения, дори когато те не срещат автоматична..
Каталог на социалните предприятия в Южен централен район – издание издаде Регионалнният център „Развитие на социалната икономика“ – Пловдив. Изданието е насочено както към бизнеса, който търси партньори с кауза, така и към всеки човек, който вярва, че чрез своя избор може да подкрепи положителната промяна. Вече 34 са предприятията в..
Това, което се случи на 1 ноември по време на пловдивското дерби, е меко казано проява на лош вкус. Строим стадиони за хората, които искат да се радват на майсторството на своите любимци, а не да предизвикват недоволство. Това коментира в предаването "Точно днес" кметът на Пловдив Костадин Димитров . Дербито прекратено! Удариха с бутилка..
Ден след като министърът на земеделието и храните Георги Тахов обяви решението на държавата да не се прилага ваксинация на овцете и козите срещу смъртоносната болест шарка по дребния добитък, ръководството на Националната овцевъдна и козевъдна асоциация (НОКА) остро разкритикува това решение . От асоциацията подчертават, че "всички..