20 хиляди лева за благотворителност са събрали младежите от Общинския младежки съвет в Асеновград през миналата година. За сравнение, през предходната средствата са били едва 1 600 лева.
Парите са набрани от 13 проведени инициативи в подкрепа на нуждаещи се асеновградчани, сред които Николай Иванов, който страда от тежко онкологично заболяване, Лизавета Иванова, която се бори с "Множествена склероза", Ева Чолакова, която се лекува от "Сарком на Юинг" и много други.
Идеята на Общинския младежки съвет е да бъде създаден специален фонд за благотворителност, чрез който да се подпомагат повече благородни каузи.
Младите хора обсъдиха своята инициатива на среща с кмета д-р Христо Грудев, който им обеща подкрепа.
Днес преди обяд в равнините и котловините ще се задържи мъгливо или с ниска облачност. Облачността над по-голямата част от страната ще се увеличи и на места ще има превалявания от дъжд, който вечерта и през нощта срещу вторник във високите полета, Предбалкана и североизточните райони ще преминава в сняг. Над северозападните райони от..
Православната църква почита днес паметта на свети Симеон Богоприимец и на Света Анна. Според легендата Симеон бил един от 70-те преводачи на старозаветния текст на Библията от еврейски на гръцки, които египетския цар Птоломей ІІ Филаделф (285-246 г. пр.Хр.) назначил. Според фолклорната традиция днес е зимният Симеоновден. Лятното..
Започва реконструкцията на пътя, който който свързва Пловдив със селата Строево – Красново – Кръстевич. Първата копка ще бъде направена в местността "Висината" в землището на Труд. В края на миналата година Министерството на регионалното развитие и благоустройството отпусна средства за дофинансиране на инфраструктурния проект, който свързва..
59 години от обявяването си за град отбелязва днес Раковски. От 13 часа тържествено ще бъде открит релеф на град Раковски на площад "България". Вечерта от 18.30 ч. ще има празничен концерт в Народно читалище "Св. св. Кирил и Методий". Град Раковски е създаден през 1966 година чрез сливането на три села – Генерал Николаево,..
Днес православната църква чества един от големите християнски празници - Сретение Господне. С особена тържественост той напомня, че в 40-я ден от рождението му Христос бил занесен в храма от родителите си. Там Богомладенецът бил посрещнат от праведния старец Симеон и пророчица Анна като спасител на света. По стар обичай и днес новородените деца на..