Ботев (Пловдив) победи с 4:1 Царско село в контролна среща, играна на терена на "канарчетата" в Коматево.
Дошлият на проби молдовец Максим Юрко откри резултата в 6-ата минута. Александър Тонев покачи на 2:0 пет минути по-късно. Георги Минчев върна едно попадение за гостите в 34-ата минута.
Превъзходството на домакините продължи и през втората част. Александър Тонев покачи на 3:1 в 53-ата минута с втория си гол в срещата, а новото бразилско попълнение Андерсон отбеляза четвърти гол за пловдивчани в 89-ата минута.
"Канарчетата" удариха и две греди чрез Тонев и Балтанов.
Дебют през първото полувреме направи Иван Бандаловски, а колумбиецът Фабио Бурбано не игра.
Старши треньорът Ферарио Спасов пък отхвърли всякаква вероятност Валери Божинов да премине в отбора, както самият футболист разкри днес.
Последната контрола на "канарчетата" преди пловдивското дерби срещу Локомотив е следващата събота срещу ЦСКА 1948.
Левски се класира за плейофния кръг на Лигата на конференциите, след като победи Сабах в Баку с 2:0, в реванша от 3-ия предварителен кръг. Радослав Кирилов изведе тима на Хулио Веласкес напред в резултата пет минути преди края на първото полувреме, а резервата Мазир Сула се разписа в самия край. Така "сините" продължават напред с общ резултат 3:0 и ще..
Марица (Пловдив) продължава напред в турнира за Купата на България, след като победи убедително с 3:0 Асеновец в мач от първи кръг на Областния етап в надпреварата. Треньорският щаб на Марица направи цели седем промени в стартовия състав за този мач, а участие в него записаха почти всички млади футболисти от групата. Официален дебют с екипа на..
Националът Симеон Петров направи първа тренировка с новите си съотборниците в Ботев Пловдив. „Канарчетата“ обявиха трансфера на централния защитник във вторник вечерта, без да разкриват финансови параметри по сделката с унгарския Фехервар. Централният защитник ще носи фланелка с №87. Той ще бъде картотекиран в БФС за съботното регионално дерби срещу..
Треньорът на волейболния Локомотив Авиа Найден Найденов потвърди сензационната новина, че най-добрият българския волейболист в последните години Матей Казийски е пред завръщане в България и ще облече екипа на Локомотив. „Да, разбрахме се с Матей. На 90% всичко е уредено, но все пак той трябва да се върне и да подпише договор. Това е отлично новина, не..
Сензационен трансфер в българския волейбол! След 20 години на най-високо ниво в чужбина, Матей Казийски се завръща у нас, за да играе за вицешампиона Локомотив Авиа (Пловдив). 40-годишният волейболист се присъединява към пловдивския тим с едногодишен договор и в предстоящия сезон ще се опита да спечели първата си шампионска титла на България. От..