Те предизвикват смут в средата на зимата. Институционална вихрушка, дефицит на чуваемост, арести транформиращи значими за обществото проблеми в полицески казуси извън адекватния политически разговор. След 30 години демократичен преход за сблъсъците в държавата с привкус на апатия - чуйте бившия конституционен съдия Георги Марков.
След обсурдното осъзнаване на проблема, че цял един български град от ХХІ век остана без вода, а тонове мъртва риба изплуваха от токсично замърсената Марица, разговора за предизвикателствата в управлението на водите ще поставим в контекста на климатичните промени – събеседник инж. Никола Карнолски – член на УС на Камарата на инженерите в инвестиционното проектиране.
Раковски отбелязва 54 години от обявяването си за град – кметът Павел Гуджеров за предизвикателствата пред местната власт, европроектите, инфраструктурата.
Часове след като хърватският пристанищен град Риека даде официален старт на мащабния европейски проект „Културна столица на Европа“ под напора на проливния дъжд, за хората и амбициите им, срещите и събитията - питаме Светлана Куюмджиева – артистичен директор на Фондация „Пловдив 2019“.
Темата за присъствието на Пловдив на картата на европейската култура и - на Стария континент в облика на хилядолетния ни град ще продължим в разговор за очакваните промени в екипа на Фондацията - събеседник проф. Любомир Караджов – член на УС.
А първите минути на утрото тази седмица ще бъдем компанията на Разказвача на приказки Констинтин – Кирил Иванов. Той е гост в рубриката „Добро утро, Ден“ в 7 без 10.
Проф. Ивайло Старибратов – математик. Това, както сам казва в „Добро утро, ден!“, го определя най- точно и най- пълно. С дълга кариера на учител, директор на Математичаската гимназия и университетски преподавател. Пловдивчанин, който може да разкаже историята на рода си 200 години назад. Активен като гражданин, заради което направи и кратко..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...