Общо събрание за избор на нови председател и зам.-председател за мандат 2020-2024 ще се проведе този предиобед в Аграрния университет-Пловдив.
В дневния ред е заложен и отчет на дейността, състоянието и резултатите през изминалия четиригодишен период, който ще направи ректорът проф. Христина Янчева. Изборите за ректор са насрочени за 21 февруари.
Очаква се проф. Янчева да повтори мандата си, защото по Закона за висшето образавание има право. Научните й интереси са свързани с фуражните култури, устойчивото управление на ливади и пасища и биологичното земеделие. Има специализации в САЩ, Италия, Англия, Швейцария, Германия, Холандия, Норвегия. Ръководила е 10 международни проекта.
Дори завършили юристи и икономисти, поради това че се занимаат със земедилие искат да завършат тези степени. „Растителна защита“ остава водеща специалност, като има интерес и към биологичното земеделие, каза проф. Христина Янчева. Тя определи като успешна програмата за здравословни храни за силна биоикономика и качество на живот.
В звуковия файл можете да чуете интервюто с проф. Христина Янчева.
Разширението на Околовръстното шосе на Пловдив трябва да стане проект от стратегическо значение. За това ще настояват експертите от Института за пътна безопасност, които изпращат писмо до министър-председателя Росен Желязков. Това съобщи Диана Русинова от Института за пътна безопасност в интервю за предаването „Ден след ден“ на Радио..
Единственият кмет-парамедик в България Цвятко Луджев ще направи утре демонстрация за оказване на първа помощ с първия спасителен мотор, т.нар. first Responder в двора на ОУ "Св. Св. Кирил и Методий" в пазарджишкото село Ивайло. Моторът е дарение за жителите на селото и вече е използван при помощ на пострадали при катастрофа. Това е..
Наивни листчета по някакъв наречен проектодоговор . Така геополитическият анализатор проф. Марин Русев окачестви мирния план на САЩ за Украйна. По думите му т ози план има много наивни словосъчетания, непремерени в абсолютен дисонанс помежду си, без да се усеща някаква равновесна точка, която да удовлетворява всички . Русев смята,..
Насилието над и сред деца у нас се предава между поколенията и оформя дългосрочни рискове за обществото. Това показват данните от ново национално представително проучване, представено днес от агенция „Естат“. Социологът Иво Желев обясни пред Радио Пловдив, че ако един родител е бил жертва на насилие или е наблюдавал такива ситуации като..
Вълната от протести заради недоволството от първия държавен бюджет в евро продължават. Демонстрациите имат политически и икономически измерения. Парите на държавата, които обикновено разединяват работодателите и синдикатите, за първи път се оказаха допирна точка между двете страни. Протестите на административните служители заради ниското..