Протестна декларация срещу кариерите в селата Първенец и Белащица ще приемат на сесията си във вторник пловдивските общински съветници. Исканията са предварително одобрени от всички представители на ГЕРБ, БСП, Съюз за Пловдив, Патриотите, Кауза Пловдив, земеделците и независимите съветници.
В проектодокумента се припомня, че въздухът в Пловдив е сред най- мръсните в страната като една от основните причини са фините прахови частици, които са следствие на взривовете и добива на инертни материали в Родопската яка. Налице е висока вероятност кариерите да застрашат здравето и околната среда, смятат пловдивските съветници. Те настояват правителството, МОСВ и парламентът да предприемат действия срещу замърсяването на въздуха в Пловдив, както и да бъде монтирана в Родопската яка измервателна техника за мониторинг на емисиите.
Настояваме всички отговорни институции да вземат страната на гражданите и природата и този терор над населението в Родопската яка и община Пловдив да бъде прекратен, заявяват съветниците.Жестоко убийство на млад мъж в Мадан бе разкрито за часове. 23-годишният Костадин Кабаджов е издъхнал след тежък побой, а тялото му бе открито в реката. Осем души са задържани, свързани с убийството на млад мъж снощи в Мадан. 23-годишният Костадин е починал след побой, а мотивът най-вероятно е спор заради момиче и криворазбрана мъжка чест,..
Възстановено е нормалното движение на автомобили по ремонтирания участък на Голямоконарско шосе. Трафикът в участъка от Хладилника до отбивката за Царацово не е спиран, откакто започна реконструкцията. Движението за автомобили обаче беше ограничавано от пътни знаци и табели. Сега този проблем го няма. Единствено за кратко се ограждат участъците, в..
Разследващи от пловдивската Икономическа полиция разкриха схема за присвояване на чужда собственост в големи размери. Задържан е 42-годишен шофьор на камион, който отклонил стока на водеща фирма за матраци, предназначена за износ в Румъния. Срещу него е образувано досъдебно производство по сигнал, че на фирмата е нанесена щета за 77 000 лева,..
Лека кола влетя в аптека на ъгъла на улиците „Богомил“ и „Родопи“ в Пловдив снощи около 22 часа. Инцидентът става след като заради отнето предимство колата се блъска с такси, отскача от платното и влиза в сградата с цялата си предница. Няма пострадали хора. От полицията съобщиха, че на виновния шофьор е съставен акт за нарушение..
Пловдивската полиция издирва млада жена, заподозряна за кражба на стоки от дрогерия на ул. „Тракия“ 54 а в града. Откраднати са 2 козметични продукта за лице на обща стойност над 12 0лв. При преглед на записите от видеокамерите станало ясно, че млада жена изважда артикулите от опаковките им с етикети за защита от кражба, прибира ги в чантата си..