Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Осъдиха младежа, отнел живота на четирима в катастрофа до Скутаре

| обновено на 10.02.20 в 17:04

6 години и 8 месеца затвор получи Андон Огнянов за причиняването на тежка катастрофа, отнела живота на четирима души. Инцидентът станал край пловдивското село Скутаре в края на март, миналата година. Подсъдимият призна вината си, което смъкна наказанието му от 10 години на една трета. Съдът лиши Огнянов от книжка за период от 7 години.

На 27 март, миналата година Огнянов, движейки се с БМВ с висока скорост от 109 км в час, навлязъл в насрещната лента и се блъснал челно в друг автомобил. При инцидента загинали четирима души, сред които баща и син от Кърджалийско.

След инцидента самият младеж бе със счупен крак и множество други травми. Той е живял в Кипър, откъдето има издадена шофьорска книжка, която обаче не е валидирана в България. Въпреки чистото си съдебно минало Огнянов има системни нарушения на пътя и е санкциониран три пъти.

Делото беше решено само в едно съдебно заседание по реда на съкратеното съдебно следствие, тъй като подсъдимият призна вината си и фактите, изложени в обвинителния акт.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Засаждат 100 дръвчета на Сахат тепе

100 дръвчета от различни видове – копривки, дъб, черен бор и бял ясен ще бъдат засадени на Сахат тепе днес. Инициативата е част от кампанията „Зеленото сърце на Пловдив“на сдружение „Бизнесът за Пловдив“ и район „Централен“. В акцията ще вземат участие представители на администрацията и компаниите от сдружението. На доброволците ще бъдат..

публикувано на 15.11.25 в 08:34

На Летище Пловдив каца първият полет от Братислава

Тази вечер в 18.50 на летище Пловдив ще пристигне първият редовен полет от Братислава. Екипажът и пътниците ще бъдат посрещнати от кмета Костадин Димитров, заместник-кмета по култура, археология и туризъм Пламен Панов и  кметовете на общини от Фонда за развитие на летище Пловдив. Събитието е поредна стъпка в утвърждаването на Летище „Пловдив“..

публикувано на 15.11.25 в 08:18

За втора година стартира кампанията "Купи и дари"

Благотворителна кампания под надслов „Купи и Дари“ организират за втора поредна година Ротари, Ротаракт и Интеракт клубовете в Пловдив. Кампанията е насочена към хора и семейства в затруднено положение, като целта е да се съберат дълготрайни хранителни продукти, които да ги подпомогнат за Коледа и Нова година.  Стартира кампанията "Купи и Дари"..

публикувано на 15.11.25 в 07:55

Ограничават трафика по важно кръстовище в "Северен"

От днес до 30 ноември се ограничава движението на кръстовището на улица „Брезовско шосе“ и булевард „Северен“.  Пътните превозни средства, включително и автобусите от масовия градски транспорт, ще се пропускат поетапно заради премахването на стара канализационна шахта в средата на кръстовището и преасфалтиране на участъка. Ограничаването на..

публикувано на 15.11.25 в 07:41

Кариерно изложение се провежда в Дома на културата

Пловдивският ученически парламент и пловдивското подразделение на младежкото сдружение „Съединението прави силата“ организират кариерно изложение под надслов „Ориентирай се днес, успявай утре“.  Събитието ще се проведе в голяма конферентна зала на Дома на културата „Борис Христов“ от 10 до 17 часа. Целта на форума е да подкрепи над 100..

публикувано на 15.11.25 в 07:38