Боговете идват на земята като пчели, твърди Омир, а археолозите доказват, че пчелите са по-древни от нас, хората – появили са се 50-60 хиляди години преди човека. Наблюдавайки пчелите, само можем да се прекланяме пред съвършената организация на тяхното „общество“ и пред меда – продукта на техния живот и труд.
"Да ти върви по мед и масло!" е едно от най – хубавите български пожелания, а народът ни знае, че най-хубаво е тогава, когато "мед ти капе на душата".
В Деня на Свети Харалампий, покровителя на пчеларите, ще говорим за меда като небесна храна и лекарство. Какво лекува и как да го употребяваме? Какви са приложенията на меда и пчелните породукти в медицината? Съветите ще са на д-р Пламен Енчев, един от водещите апитерапевти у нас.
Още от темите днес:
Напрежението по оста президент – правителство, хвърлените ръкавици в политиката, акциите на прокуратурата и полицията и протестите в столицата и страната – ще ги коментираме с Иван Брегов, правен експерт в Института за пазарна икономика.
От Пловдив:
Добре организирана незаконна дейност - от добив на инертни материали до депониране на боклук. И щети за милиони левове. Виновниците за сметищата край Ягодово и Катуница все още не са ясни, но са във фокуса на институциите. За предприетите действия е репортажът на Екатерина Костова от областната управа.
Ден преди Общинският съвет да разисква параметрите на „Бюджет 2020“ на Пловдив, БСП и Демократична България обявиха, че ще гласуват „против“ проекобюджета, а независими съветници го нарекоха „най – лошият бюджет за последните 13 години“ и „бюджет на застой и липса на реформи“. Какви са аргументите на опозицията – обобщава ги в репортажа си Емил Костов.
Автобусите по линия 25 в Пловдив от днес са с безкондукторно таксуване. Следващата седмица то ще бъде въведено и по още две градски линии – № 7 и 113. Как пътници и шофьори посрещнаха нововъведението? Какви са „размислите и страстите“ им по темата пловдивски градски транспорт – репортаж на Веселина Пеева.
В основно ремонтираната и преобразена сграда на Средно училище „Любен Каравелов“ в Пловдив ни завежда Антония Попова. Тя разказва за обновеното училище с над 1 милион и 800 хиляди лева европейски средства.
Бъдете с Радио Пловдив и програма "Ден след ден" на 10 февруари. Започваме след новините в 15 и сме заедно до 17 часа!
Премиерският гамбит на политическата шахматна дъска доведе играта за парламентарно мнозинство до патова ситуация. Шест дни след първото заседание на НС всички са губещи и все по-трудно става да бъде произведено реално прагматично политическо действие. Минутите за поредно задвижване на политическите процеси за преодоляване на разнопосочните..
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов се отказва да бъде премиер за 4-ти път, а когато партията получи първия мандат за съставяне на правителство, веднага ще го върне. Това стана ясно на извънредна пресконференция на партията. Ще „отпуши ли“ това политическата ситуация у нас и ще заработи ли парламентът, питаме политолога и преподавател в НБУ Любомир..
Психологът Димитър Драганов разглежда темата за нарцисизма, в новата си книга „Красивото чудовище“. Очаквайте след 14 часа, разговора ни с него. В рубриката „Актуален въпрос“ говорим за дългоочакваната самостоятелна изложба на Мария Астаджова, „Деконструкция на чувствата“, в галерия „Лабиринт“. Откриването е на 29 ноември. Очаквайте и..
За цената на водата . Ще разговаряме с изпълнителния директор на ВиК Пловдив инж. Антон Гълъбов с въпроса на какво сe основава и как ще подобри услугата предлаганото увеличене за догодина с 4%. За политическата безизходица . Анализът на поведението на партиите в НС ще е на Татяна Буруджиева. За здравната профилактика. Министерството на..
Половин месец пожарът в депото за утайки край Катуница обгазяваше периодично селото, близките населени места и югоизточните райони на Пловдив. За щастие огънят е ликвидиран напълно, но проблемът с рекултивацията на бившето хвостохранилище остава. От 2018 година проект за рекултивация има, но финансиране за него така и не е намерено. Общинската..