Ботев и Локомотив не излъчиха победите в 110-ата Битка за Пловдив в първенството. Съперниците имаха няколко добри ситуации за гол, какъвто обаче така и не бе отбелязан и двубоят завърши 0:0. В срещите досега двата отбора си бяха разменили по 39 победи, при 31 равенства, като сега добавиха още едно. Освен ремито, за отбелязване е, че оперираната звезда на Ботев – Тодор Неделев се завърна в игра, като в средата на втората част влезе като резерва.
В 5-ата минута Лъчезар Балтанов стреля от въздуха, но неособено силно и Луков улови без проблеми.
В 18-ата минута Локомотив нанесе първия си точен удар чрез Анте Аралица. Той обаче не затрудни Янко Георгиев.
5 минути по-късно Лазар Марин напусна принудително, след като малко по-рано Акинсола Акиниеми влезе грубо в краката му.
В 51-ата минута Карагарен преодоля Бандаловски и нахлу в наказателното поле. Ударът му обаче бе слаб и право в Янко Георгиев.
Малко повече от 20 минути преди края на мача, на терена се появи звездата на „канарчетата“ Тодор Неделев, който веднага раздвижи играта на домакините.
Ботев по чудо не поведе в 73-ата минута. Неделев проби хубаво, топката стигна до Балтанов, който изведе Александър Тонев сам срещу вратаря, малко по диагонал. Ударът на „жълто-черния“ футболист от ъгъла на вратарското поле обаче не бе точен.
120 секунди по-късно Тодор Неделев стреля от границата на наказателното поле, но топката премина до дясната греда.
В 82-ата минута и „смърфовете“ можеха да стигнат до гол. След центриране от корнер, Динис Алмейда засече с глава. Топката обаче премина до лявата сглобка на вратата.
Жребият в турнира за Купата България по баскетбол при мъжете бе изтеглен днес в столичната зала „Триадица“. Той противопостави пловдивският Академик на много познат съперник - Рилски спортист. Надпреварата ще се проведе в периода 13-16 март в Самоков. Право на участие имат първите осем отбора след втория етап в НБЛ. Ето и какво отреди жребият, който бе..
Марица (Пловдив) записа своята 16-та поредна победа в Национална волейболна лига. В препълнената зала "Строител" маричанки победиха ЦСКА (София) с 3:0 (25:16, 25:14, 25:17) гейма, а специален гост на двубоя беше легендата Христо Стоичков. Преди началото на двубоя се проведе церемония в чест на голямата Ани Узунова. Тя беше наградена с плакет и букет, а..
БК Локомотив (Пловдив) е новият носител на Купата на ББЛ за сезон 2024/2025 г. На финала "черно-белите" победиха в оспорван мач Политехника с 95:79. Преди това пловдивчани преминаха през отборите на Етър 49, БУБА Баскетбол и Хасково. Във финалната среща, момчетата на Димитър Чанков изиграха страхотна втора част, в която се наложиха с 37-18 и въпреки..
Славия остави Ботев (Пловдив) без победа от началото на годината с успех у дома. “Белите” спечелиха в спора от 23-тия кръг на Първа лига с драматичното 3:2. Така “канарчетата” нямат победа за шампионата в “Овча Купел” от 2017-та година. Официален двубой възпитаниците на Душан Керкез не са взимали от пети декември, когато вкараха гол на Крумовград...
Локомотив Пловдив победи Ботев Враца с минималното 1:0 в двубой от 23-ия кръг на efbet Лига. Единственото попадение бе дело на Ивайло Иванов, който в края на първата част вкара страхотен гол - от воле и дистанция! В петата минута Хуан Переа получи топката в наказателно поле и опита удар с десния крак в далечния ъгъл, но той не бе точен. Най-добрата..