Разговорът за правилата, мениджмънта и таланта на отличаваните ежегодно с награда на Пловдив днес отбелязваме с грифа „Култура“.
Провокацията да чуем в програма „Точно днес“ позициите на хора, имащи отношение към културните продукти и качествата им, които създават пловдивските творци, е заради предстоящото обсъждане в Градския дом на културата „Борис Христов“ на проекта за нов статут на „Награда Пловдив“ в областта на изкуството и културата.
Доколко промените в статута на наградата отговарят на новите потребности на времето и гарантират ли очакваната обективност, безпристрастност и тежест на оценката? Коментар по темата чуйте от театроведа Пенка Калинкова и журналиста Евгени Тодоров, които ще коментират и избора на новоназначения директор на Общински институт „Старинен Пловдив“ – журналиста от Нова тв Богомил Грозев.
По темата за новия статут на награда „Пловдив“ ще добавим и позициите на Асен Асенов, ректора на ВУСИ – Пловдив проф. Георги Манолов, адвокат и общински съветник от „Да България“ Веселина Александрова.
Едва ли има по-подходящо време като тема за националната ни памет и достойнство от онези февруарски дни, които направиха едно бесило „по срам и по блясък с кръста равно“. Какво съдържа новата книга с непознати до днес документи от Османския архив в Истанбул „Нови документи за издирването и следствието срещу Васил Левски и участниците в Арабаконашкия обир“, ще попитаме уредника в Национален музей „Васил Левски“ Карлово, открил документите Виктор Комбов.
Какво е състоянието на пострадалата от дъждовете фасада на Южната кула на Мелтепе и какви са предприетите мерки за аварийна консервация и реставрация на магилата, която се очаква да е една от археологическите атракции в Европа - по темата - директорът на Археологическия музей - Пловдив д-р Костадин Кисьов.
В навечерието на рождения си ден 26 февруари художникът Ангел Гешев традиционно открива в своята галерия Arsenal of Art в Капана самостоятелна изложба „Шепот“. Интервюто е на Галя Митева.
А първите минути на утрото ще посрещнем и във вторник в компанията на скулптора Цвятко Сиромашки. Той е гости в рубриката „Добро утро, Ден“ тази седмица.
За цените, бойкота, мерките и контрола ще си говорим в първите часове на петъка. И за парите в хазната в опит да се отговори на изисквания, желания и реалност. Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от БВП, без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи..
Контрол върху цените на най-потребяваните стоки е сред най-дискутираните теми напоследък. След потребителския бойкот в Хърватия, разпространил се и в други съседни балкански страни, у нас също се подготвя такава протестна акция. От своя страна политици, както и президентът, също излязоха с предложения по темата. Защо се прави това и каква би била..
В поредния февруарски епизод на "Уроци по щастие", разговаряме с психолог Петя Георгиева за предизвикателствата в отношенията. Споделяме подробности и за предстоящо събитие насочващо вниманието ни към проблемите на пътя. Идеята на "SAFER Behind the wheel" е да ограничи инцидентите, предизвикани от невнимателно, агресивно, неадекватно шофиране и..
Четвъртък утро на 6 февруари по темите: възможен ли е ДЗИ по математика, вейпове и тинейджърската мода, боевете между депутатите в НС и красноречието им с неясни мотиви. Нашите събеседници са Жюстин Томс от УС на асоциация "Родители", д-р Пламена Стоименова от катедра "Патологична физиология" на Медицински университет - Пловдив, Страхил..
Ботокс е една от най-използваните в последните дни дума. А и първата тема в следобедната програма е свързана с нея. Какви са рисковете от изполването на ботулиновия токсин, къде може и къде не може да се поставя, ще има ли ефект от проверките, разпоредени от здравното министерството? Определя ли цената качеството за сметка на последствията? Въпросите в..